“Řecko je aktuálně v prodeji o 70 procent víc než loni“: Proč Češi aktivně nakupují zájezdy na dovolenou v roce 2021

Cestovní kanceláře a agentury letos trpí nejmenšími prodeji. Od běžného prodeje letos jim růstalo 10, občas ale maximálních 20, celkových prodejů. Zatím ale trh ukazuje, že české obyvatelstvo je plné optimismu pro dovolené na přišiti rok. Občane se již teď kupuji „first minute“ zájezdy, což znamená, že je kupuji za mnoha měsíců před uskutečněním.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Společnost Invia potvrzuje velký zájem o zájezdy a uvádí nejpopulárnějšíiarnější destinace na rok 2021. I když mnoho Čechů májí rádi Chorvatsko, na přišli rok si zákazníci mají velký zájem o Řecko. Dál mezi oblíbených destinaci na další rok patří Tunisko.

Zdroj: seznamzpravy.cz

“Řecko je aktuálně v prodeji o 70 procent víc než loni. Tunisko nyní prodáváme o padesát procent víc než v loňském roce,“ uvádí Michal Tůma, ředitel agentury Invia.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Během první vlny koronaviru tisíce lidi měli svou dovolenou zrušenou a jako náhradu dostali vouchery. Agentury Invia jich u sebe eviduje jako desetitisíce. Ve společnosti platnost voucherů je do konce příštího září a když se společnost představila destinace, tak ihned bylo vyprodáno.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Invia před pandemii byla v Česku vysoce ziskovou společnosti, ale po tom, jak se uzavřely hranice a lidé po celému světu, se příjmy společnosti vysoce snížily. “Jsme stali firmou, která letos bude mít zápornou ziskovost a myslím, že to není žádná ostuda,“ podotkl Michal Tůma.

Share