Ředitel nemocnice v Motole prohlásil, že se nesmíme koronaviru bát: Nejvíce ohrožuje lidi, kteří nepodléhají hysterii

Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík prohlásil, že se jako první většinou nakazili lidé, kteří se před koronavirem nejvíce chránili. Dle jeho slov nemocnici aktuálně mají málo pacientů a vydrželi by i ten nejhorší scénář.

Šéf nemocnice říká, že se covidu bát nemusíme, ale je potřeba mít před ním respekt. Odborník také dodal, že nemoc zvládají lépe pozitivní lidé, a ne ti, kdo panikaří.

Zdroj: irozhlas.cz

Ludvík s nadsázkou uvedl, že se jako první nakazili lidé, kteří se snažili co nejvíce chránit.

„Ve zdravém těle, zdravý duch,“ uvedl ředitel nemocnice s tím, že je pro člověka dobře, když nepodléhá hysterii.

Zdroj: e15.cz

Miloslav Ludvík je přesvědčen, že se s novým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou mu bude lépe spolupracovat.

Ředitel Motolu dodává, že Prymula je mužem na svém místě, protože má zkušenosti s řízením nemocnic, pracoval na ministerstvu a s výzkumem. Navíc v něm cení upřímnost, protože ministr prý umí vše říct narovinu.

Zdroj: e15.cz

Ludvik promluvil o kapacitách pro nakažené lidi. Odmítá, že by se u nás konal italský scénář a je připraven ihned uvolnit 50 lůžek pro nové pacienty s koronavirem.

Nejmladším pacientem v Motolské nemocnici je nyní novorozenec, který ale nemá žádné potíže. Nejstarší pacientkou je naopak žena z roku 1927, kterou se už chystají propustit.

Zdroj: denik.cz

Ludvík nyní kandiduje do Senátu a věnuje se nejvíce tématu úniku zápachu z továrny na granule na Praze 5. Chce, aby v budoucnu zákonem regulovala činnost majitelů firem, kteří by například musely investovat do modernizace podniků.

V případě zvolení Ludvík nemocnici neopustí a bude pracovat dále. Tvrdí, že práce v Senátu trvá několik dní v měsíci.

Zdroj: blesk.cz

Share