Rekordní víkendový den: V Česku přibylo 4635 nakažených

Dnešní sobota pro Česko se také stala rekordní. V naši země během víkendového dne přibylo 4635 nakažených koronavirem.

Počet nakažených covidem je o skoro 4 tisíce menší, než to bylo v pátek 9.října, kdy do Česká přibylo nad 8,5 tisíc nakažených. Nakažených je výrazně méně kvůli tomu, že o víkendech zdravotníci dělají výrazně méně testů.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Celkový počet hospitalizovaných pacientů je 2085, těžký stav mají 408 lidi. V sobotu vážně nemoci podlehlo dalších 22 pacientů. Celkový počet úmrtí v ČR kvůli koronaviru je 948.

Celkový počet nakažených od jara je 114 tisíc lidi. Aktuální počet nakažených je 58 tisíc. Vyléčilo se od vážně nemoci 56 tisíc obyvatelů Česka.

Zdroj: denik.cz

Nejvíce nakažených koronavirem přibylo tento pátek, kdy bylo 8615 nakažených. Středa a čtvrtek byly také náročnými, protože za dva dny se nakazilo více než 10 tisíc lidi.

Vláda kvůli náročné situaci před několika dny vyhlásila nouzový stav. Také zavedla velké množství opatření. V plánu vlády zavřít cele Česko, aby situace byla podobná jako na jaře.

Zdroj: metro.cz

Velké množství nakažených koronavirem mají mírný průběh nemoci, ale moc rychle roste počet lidi, kteří potřebuji lékařskou péči v nemocnici. Také se rychle stoupá počet zesnulých. Tento týden podlehlo koronaviru 187 lidi.

Nejvíce nakažených koronavirem je v Nachodsku, kde je 558 případu v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Dalším okresem je Uherskohradišťsko, které má 510 případu na 100 tisíc. Více než 400 má také okres Příbram a Zlín.

Zdroj: protext.cz

Share