“Rozhodně se nedá očekávat, že za čtrnáct dnů všechna opatření skončí“: Bude-li prodloužen nouzový stav dle mínění ministra vnitra a šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček se domnívá, že zavedená přísná omezení se po dvou týdnech nezruší. Již ve čtvrtek vláda schválila přísná opatření a omezeni, které částečně začaly působit už od patku, další budou platné od prvního pracovního dne, a to od pondělí.

Zdroj: novinky.cz

Nová omezení budou působit dva týdne.
Mnoha lidem opatření moc omezují běžný život. Dle Hamáčka to ale není důvod pro nerespektování opatření, protože i beztak to začala vláda plánovat až čísla byly moc velké. Uvedl, že nyní Česku reálně hrozí opakovaní scénářů jako bylo na jaře v Itálii nebo o něco později v New Yorku.

Zdroj: novinky.cz

Vláda zatím postupně se snaží zavést opatření, která nabízí odbornici jako vhodné pro nynější epidemiologickou situaci. Pracuje na tom zejména ministerstvo zdravotnictví, ale i ostatní politici.

Zdroj: novinky.cz

Existující v dnešní době opatření jsou původně určena k tomu, aby zastavit narůst aktivních případů. Jestli počty se budou zvyšovat k 8 až 10 tisícům případů denně, tak během dalších dvou týdnů zdravotnictví zkolabuje. “Rozhodně se nedá očekávat, že za čtrnáct dnů všechna opatření skončí. To se nestane,“ dodal šéf Ústředního krizového štábu.

Zdroj: novinky.cz

Vyhlášeny nouzový stav, který platí od 5. října do 3. listopadu v případě potřeby podle ministra vnitra může být také prodloužen.

Share