Poslanci jsou připravení zmrazit platy politiků a soudců: návrh podepsala koalice společně s jednou opoziční stranou

Poslanci se zřejmě dohodli na tom, že zmrazí vlastní platy a dalších ústavních činitelů. V roce 2021 by se tak nezvýšily ani o korunu.

Návrh Pirátské strany podpořila ministryně práce Jana Maláčová. ČSSD také chce, aby se platy politiků od roku 2022 odvíjely od průměrné mzdy.

Zdroj: novinky.cz

Šéf poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka uvedl, že podobný návrh vznikl po dohodě koalice a opozičních Pirátů.

Zdroj: Youtube

„Určitě podpoříme ten návrh,“ prohlásil Jaroslav Faltýnek (ANO) a návrh podepsal společně s Chvojkou a Pirátem Jakubem Michálkem.

Zdroj: Youtube

Definitivně zákon bude schválen v listopadu. Novelu uvítaly i občanští demokraté, kteří dodaly, že se platy zmrazí i u soudců.

Sněmovna se také bude zabývat změnou zákona o vysokoškolském vzdělání, aby školy mohly v příštím roce učit dálkově a upravovat přijímací řízení. Je to reakce na koronavirovou epidemii.

Zdroj: Youtube

Předpokládá se, že vládní opatření ovlivní fungování vysokých škol i v roce 2021, a proto je potřeba upravit zákon do konce tohoto roku.

Ministr školství Robert Plaga na sociálních sítích uvedl, že krizová novela byla připravena společně se zástupci vysokých škol a umožní přijímat maturitní vysvědčení až 90 dní po zápisu.

Psali jsme: Kristýna Janáčková čeká druhé dítě: „Děkujeme ti za to, že sis k nám cestu našlo, dítě naše“

PSALI JSME: „JÁ SI MYSLÍM, ŽE TO JE ROZHODNUTÍ RISKANTNÍ, ALE SPRÁVNÉ“: REAGOVAL NA ROZHODNUTÍ VLÁDY OHLEDNĚ NÁVRATU ŽÁKŮ DO ŠKOL PŘÍŠTÍ TÝDEN BIOCHEMIK A PROREKTOR UNIVERZITY KARLOVY A JE OPTIMISTICKY NALADĚN OHLEDNĚ VÝVOJE VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: MODERÁTORKA HLAVNÍCH ZPRÁV EVA PERKAUSOVÁ NA NĚJAKOU DOBU ZMIZÍ Z OBRAZOVEK: MÁ POZITIVNÍ TEST NA COVID-19

Share