Rusko tvrdě varuje: Každou raketu bude považovat za raketu s jadernou hlavicí

Rusko by mohlo použít jaderné zbraně, pokud by varovný systém raketového útoku detekoval vypuštění balistických raket na ruské území, uvedl Generální štáb ozbrojených sil Ruské federace.

Rusko zahájí jaderný úder, pokud bude na jeho území proveden jakýkoli raketový útok.

To je uvedeno v článku generálmajora štábu Ruské federace Andreje Sterlina a předního výzkumného pracovníka Centra vojenských a strategických studií Vojenské akademie Generálního štábu Alexandra Chriapina, zveřejněného v deníku Krasnaja zvězda.

Zdroj: gordonua.com

Autoři článku poznamenali, že nejvyšší prioritou ruské státní politiky v oblasti vojenské a národní bezpečnosti obecně je jaderné odstrašení „jako základ pro strategické odstrašení“.

Generální štáb zdůraznili, že Rusko by mohlo použít jaderné zbraně v případě, že obdrží „důvěryhodné informace o vypuštění balistických raket útočících na území Ruska nebo území jeho spojenců“.

Zdroj: popcorn.politeka.net

Pokud v případě útoku na Rusko nebude možné určit typ rakety, „jakákoliv útočná raketa bude považována za raketu s jadernou hlavicí“.

„Informace o vypuštění rakety budou automaticky předány ruskému vojensko-politickému vedení, které v závislosti na měnící se situaci určí rozsah odvetné akce ze strany (ruských) jaderných sil“, uvádí článek.

Zdroj: popcorn.politeka.net

Share