Rodina zachránila malé kotě a štěně: Jak žijí dnes

Manželský pár Veronika a Vojta dlouho žili v Trutnově ale přestěhovali se do Liberce. Nejprve bydleli v pronajatém bytě a pak si sjednali hypotéku. Když byla vyřešena otázka bydlení, manželé přemýšleli o doplnění v rodině. Po čase se jim narodil syn Matěj.

Zdroj: liveangarsk.ru

A jednoho dne se v této rodině staly dvě úžasné události a všechny se staly v jeden den. Jednou se Veronika s Vojtěchem se vraceli z práce domů a už u vchodu slyšeli mňoukání, které se rozdávalo na stromě. Když ale nic neuviděli v koruně, šli domů. Když manželka otevřela okno, uslyšela hlasitý křik kotě. Teď si všimla vyděšeného drobečka, které sedělo na stromě. Bylo vidět, že tam dlouho sedí a nemůže slézt.

Zdroj: mimimetr.me

MŽP odmítlo vyslat brigádu na výjezd a vysvětlilo to tím, že životy lidí nic neohrožuje. Musel tedy vylézt na strom Vojtěch. Když to udělal, jednou dokonce spadl a poškrábal si všechny ruce, ale drobek se mu podařilo sundat dolu.

Kotě okamžitě dostalo jídlo a pak bylo vykoupáno. Večer, zatímco drobek odpočíval doma z náročného dne, se manželé vydali na procházku. Když přišli k rybníku, uslyšeli kňučení štěněte, které se nemohlo dostat z vody. Tlapky se zamotaly do igelitového sáčku, takže se nemohl dostat na břeh.

Zdroj: mimimetr.me

Vojta musel zachraňovat dalšího chudáčka. Když oni se dostali domů, drobek byl také v pořádku. Kotě a štěně se okamžitě spřátelily, po čase začaly spát v objetí. Kotě nazvali Markýzou a psa Tajfun. Oba nalezenci tak zůstali bydlet v rodině. Malý Matěj je oba zbožňuje a mazlíčci se ani neurazí, když jsou taháni za ocas nebo uši.

Zdroj: mimimetr.me

Share