Jih proti Severu: Smutný osud herců legendárního filmu

Mnoho herců ve filmu Jih proti Severu, známém i jako Odváto větrem získalo po premiéře filmu obrovskou popularitu. Osudy některých z nich však byly velice tragické.

 

Vivien Leigh

26letá Vivienne byla vybrána z téměř jednoho a půl tisíce uchazečů do role Scarlett učinila herečku Lee neuvěřitelně populární. Ale v osobním životě herečky se vše neodvíjelo tak dobře.

 

Zdroj: Wikipedia.org

 

Ve 40. rocích minulého století se Vivienne stala manželkou režiséra a producenta Laurence Oliviera. Pár byl kreativně úspěšný, ale Lee se nikdy nemohl stát matkou: dvě těhotenství skončila potratem. Po druhém pokusu o děti se herečka dostala do deprese a později se dozvěděla o neuspokojivé diagnóze – plicní tuberkulóze.

Manžel nemohl podpořit Vivien a v den svých 45. narozenin požádal o rozvod. Lee i přes svou nemoc pokračovala v aktivním životě. Ale tuberkulóza se ukázala být silnější: v roce 1967 zemřela legendární herečka ve veku 53 let.

 

Clark Gable

Clark Gable, reinkarnovaný jako Rhett Butler, byl slavný ještě před filmem Jih proti Severu, ale snil o změně své herecké role (často hrával záporné postavy a darebáky). Během natáčení filmu se Clarke oženil se svou milovanou herečkou Carol Lombardovou. V 42. roce byl Gable ovdovělý: letadlo, na kterém jeho žena létala, kvůli chybě pilota, narazilo na horu a havarovalo.

 

Zdroj: Wikipedia.org

 

Smutný Clark upadl do deprese a rozhodl se jít na frontu, ale dokázal přežít. Po frontě Gable nadále jednal a v 60. roce zemřel na náhlý infarkt.

 

Leslie Howard

Po natáčení Howard (hrála roli Ashleyho Wilkes), který byl tehdy velmi slavný a úspěšný, pokračoval v dobývání Hollywoodu.

 

Zdroj: Wikipedia.org

 

Během letu se však letadlo, ve kterém Leslie odletěl do Londýna z Lisabonu, ocitlo pod útokem německých bojovníků. Pak všichni cestující, včetně Howarda, tragicky zemřeli.

 

Hattie McDaniel

Hattie McDaniel, která hrála roli služebné, se stala vítězem Oscara. Ale v jejím osobním životě nebyla šťastná. První manžel zemřel krátce po svatbě, manželství s druhým manželem netrvalo ani rok. S třetím manželem bylo zpočátku všechno v pořádku, ale kvůli neúspěšnému těhotenství došlo v rodině ke sporu, a Hattie brzy požádala o rozvod a citovala žárlivost svého partnera.

 

Zdroj: Wikipedia.org

 

Čtvrté manželství nepřineslo ani štěstí, a později byla McDaniel vážně diagnostikována s rakovinou prsou. Hattie se s touto nemocí nedokázala vypořádat a ve věku 57 let zemřela a odkázala, aby jí pochovali do sněhově bílé rakve.

 

Olivia de Havilland

Olivia de Havilland (hrála roli Melanie Hamiltonové) je jediná herečka z filmu Jih proti Severu, která přežila. V životě byla naprostým opakem měkké a dobromyslné Melanie. Neustále soutěžila se svou mladší sestrou Joan a neváhala bránit svá práva.

 

Zdroj: Wikipedia.org

 

Po dokončení natáčení podala Olivia žalobu proti filmové společnosti s cílem usilovat o revizi smluvních podmínek, podle nichž herci nemohli hrát šest měsíců po skončení natáčení v jiných filmech. Soud byl vyhrán, což byla pro herce důležitá událost.

 

V budoucnosti byla kariéra herečky velmi úspěšná, přinesla příjem a slávu. Olivia měla dvě děti, ale její syn zemřel na rakovinu ve věku 42 let. Sama Havilland zemřela v létě roku 2020 a měla 104 let.

 

Zdroj: Esquire.ru

 

To jsou osudy legendárních herců, kteří hráli ve filmu „Jih proti Severu“. Ne všichni byli šťastní, ale fanoušci si je pamatovali jako úspěšné a talentované.

 

Share