Roman Prymula promluvil o nových opatřeních: omezení restaurací a barů i pravidla provozu služeb

Ministr zdravotnictví představil veřejnosti nová přísnější opatření proti koronaviru, která vstoupí v platnost ve čtvrtek. Například restaurace a bary by měly přestavat provozovat v deset hodin večer. Roman Prymula požádal ředitele škol o vyhlášení ředitelského volna tento pátek.

Především jde o otevírací dobu barů, restaurací, hospod a dalších stravovacích zařízení. Kromě toho se opatření bude týkat hromadných akcí a dokonce i sportovních akcí.

Zdroj: YouTube / Ministerstvo zdravotnictví ČR / ČT24

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly není současná situace v Česku uspokojivá. Nyní je poměrně velký počet nákazy a může se zvýšit.

Jaká opatření ministerstvo zdravotnictví zavádí? Restaurace, hospody a bary by měly přestat fungovat 24. září v deset hodin večer. Mělo by to trvat minimálně 14 dní.

Zdroj: Instagram

Holičství a kadeřnictví nyní budou muset fungovat podle určitých pravidel, která jim poskytne ministerstvo zdravotnictví.

Zavedena jsou také nová opatření pro hromadné akce. Například pokud dojde k nějaké párty, je povoleno až 10 lidí uvnitř budovy bez sezení a až 50 lidí venku bez sezení.

Sportovní a kulturní akce mají limit 2 000 lidí venku, 1 000 uvnitř s sektory a 500 lidí bez sektorů. Také ministr zdravotnictví požádal ředitele škol, aby v pátek vylásili ředitelské volno.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Ministr vysvětlil, že tato opatření jsou rozdělena do dvou kategorií. První část opatření se týká shromažďování.

To znamená, že je nutné omezit hromadné akce lidí, aby se virus nerozšířoval tak rychle. Tato opatření se přitom nebudou týkat kin a divadel.

Zdroj: nadacecs.cz

Druhá část opatření se týká pravidel provozu služeb. Pro tyto služby budou zaslána zvláštní pravidla, jak bude třeba provozovat.

Roman Prymula řekl, že tato opatření vstoupí v platnost ve čtvrtek večer. Také řekl, že semafor brzy nebude mít smysl, protože brzy bude celá země červená.

Zdroj: YouTube / WAidid

Ministr také uvedl, že ministerstvo zdravotnictví se nyní bude více zajímat o vývoj vakcíny proti koronaviru. Vývoj vakcíny probíhá v Česku.

„Výsledky klinické fáze jedna dorazily na ministerstvo zdravotnictví. Budu se jimi zabývat,“ řekl Roman Prymula.

Ministr také řekl, že nevylučuje možnost zavedení nouzového stavu. Stane se tak ale jen tehdy, pokud se situace bude vypadat jako velmi špatná.

Share