Roman Prymula řekl, že udělal politickou chybu: Miloš Zeman přijal v Lánech nového kandidáta na post ministra zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Roman Prymula v úterý novinářům řekl, že má výsledky právní analýzy. Podle výsledků této analýzy se nedopustil pochybení na schůzce v restauraci. Po této kauze ho totiž premiér požádal o rezignaci. Ministr ale připustil, že udělal politickou chybu.

Roman Prymula prozradil, že má právní analýzu svého chování. Podle výsledků této analýzy ministr nic neporušil.

Zdroj: Profimedia

Šéf resortu zdravotnictví však dodal, že si uvědomuje, že s největší pravděpodobností udělal politickou chybu. Možná neměl jít na tu schůzku s Jaroslavem Faltýnkem.

„Byť se nic nestalo, tak to bylo obrovsky masmediálně zneužito a v tom slova smyslu tu vinu cítím, v tom faktickém ne,“ řekl Roman Prymula.

Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Jde o případ, kdy si fotografové portálu Blesk všimli setkání bývalého místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou.

Tehdy ministr vystoupil z restaurace bez rpušky a nasedl do auta a roušku si před tím nenasadil. Restaurace by musela být uzavřena, protože taková opatření byla zavedena.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Stalo se to ve středu 21. října v restauraci Rio’s na Vyšehradě. Ministr zdravotnictví přišel do restaurace ve 22:00 a z restaurace odešel ve 23:30.

Portál Blesk napsal, že ministr nenasadil roušku, než nastoupil do auta, a údajně tak neučinil ani v autě. Šéf resortu zdravotnictví teď říká, že by na podobnou schůzku znovu nejel.

Zdroj: ČTK

Podle něj bylo pro něj toto setkání trochu nečekané, navíc se nemohl sejít dříve, protože byl zaneprázdněn. Za schůzku se omluvil a řekl, že to byla asi jeho politická chyba kvůli nezkušenosti.

„Byl jsem v šoku, celá ta schůzka byla pro mě trochu absurdní,“ řekl Roman Prymula. Když ho Jaroslav Faltýnek pozval na schůzku, bylo jasné, že se v parlamentu nesetkají, a tak Roman Prymula přijel na tuto adresu.

Zdroj: Instagram

ČT předpokládá, že dalším účastníkem této noční schůzky byl David Šmehlík, náměstek Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Roman Prymula v neděli řekl, že je připraven rezignovat, pokud to bude chtít veřejnost a vláda. Dodal ale, že svou funkci neopustí, dokud nebude známo o novém kandidátovi na tento post.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

Prezident Miloš Zeman už v úterý přijal nového kandidáta na post ministra zdravotnictví na zámku v Lánech. Novým kandidátem je Jan Blatný.

„Je to velmi kvalitní kandidát. Hlavně je to lékař, který má velké zkušenosti ze zahraničí,“ řekl předseda vlády Andrej Babiš.

Share