Rozpor mezi ČT a Milošem Zemanem: Proč hlava státu považuje ČT za nedůvěryhodnou

Hlava státu Miloš Zeman se v televizním pořadu ostře ohodnotil Českou televizi. Dodal, že ji vůbec nepovažuje za veřejnoprávní televizi. O tom informoval portál blesk.cz na svých webových stránkach.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Negativně ohodnotil Zeman především moderátora Jakuba Železného. Železný podle Zemana poskvrnil 28. října, poté, co na svých účtech na sociálních sítích zveřejnil seznam bývalých agentů StB, které Zeman vyznamenal.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Odsoudil i neúspěchy z technické stránky České televizi. Své stížnosti pan prezident posílal hlavně do generálního ředitele Petra Dvořáka. Naznačil na to, že šéf ČT by měl u funkci skončit.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

„Ale o tom nebudu rozhodovat já, ale právě Rada České televize,“ řekl. Generální ředitel nato odpověděl, že se o Zemanův názor nemá zájem. Navíc dodal, že hlava státu se snaží zklamat důvěru diváků ke vysílaní ČT.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Televizi však podle CVVM důvěřuje skoro tři čtvrtě obyvatel, zatímco prezidentovi necelá polovina.

ČTĚTE TAKÉ: “AT’ SI DÁ STUDENÝ A MOKRÝ HADR NA HLAVU A ZŮSTANE V SOUKROMÍ“: PREZIDENT MILOŠ ZEMAN OSTŘE OHODNOTIL ZPĚVÁKA DANIELA HŮLKU

PSALI JSME: „JSEM Z TOHO VYKOLEJENÝ“: DO SNĚMOVNY DORAZIL PREZIDENT MILOŠ ZEMAN, KTERÝ TÍMTO ZPŮSOBEM CHCE PODPOŘIT NÁVRH STÁTNÍHO ROZPOČTU S OBROVSKÝM SCHODKEM

Share