Rybář zachránil tučňáka: Pták plave 8 tisíc kilometrů, aby se znovu setkal se svým přítelem

Tento příběh se odehrál u břehů Rio de Janeira před devíti lety. Starší muž jménem Joau Pereira de Souza jako vždy rybařil nedaleko města. Tentokrát ale narazil na umírajícího tučňáka, který byl celý špinavý od ropy.

O hodinu později už byl vyčerpaný pták u může doma, kde rybář chudáka důkladně umyl. Novému známému dal přezdívku Dindim a krmil týden rybami, dokud se nakonec nezlepšil.

Jakmile se pták uzdravil, muž chtěl ho vrátit zpět do oceánu, ale Dindim nesouhlasil. Tučňák tak u něj zůstal ještě téměř rok. Během této doby se opeřenec silně připoutal k člověku, ale přesto po 11 měsících od rybáře uplaval.

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Jaké bylo překvapení muže, když se tučňák příští červen opět vrátil na pláž, vedle které žije Joau s rodinou. Dindim poznal svého spasitele, přistoupil k němu a vydával radostné zvuky. A tak to rok od roku pokračuje. Rybář ho považuje za plnohodnotného člena rodiny.

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Předpokládá se, že v únoru tučňák odpluje za svými příbuznými do Argentiny. A to je vzdálenost téměř 8000 kilometrů jen jedním směrem.

Tito neobvyklé přátele se stali místními celebritami. Když se na břehu dojemně pozdraví, kolem nich se shromáždí dav přihlížejících, aby se podívali na bizarní přátelství.

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

Zdroj: tourister.ru

 

Share