„Musíme požádat Evropany, aby byli opatrní a dodržovali pravidla“: Merkelová označila vlnu koronaviru v Evropě za vážnou

Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý označila vlnu koronavirové infekce v Evropě za vážnou a vyzvala členské státy EU, aby se poučily z chyb, kterých se dopustily, když pandemie poprvé zasáhla kontinent na začátku tohoto roku.

Zdroj: youtube.com

„Musíme ukázat, že jsme se poučili z chyb. Musíme požádat Evropany, aby byli opatrní, dodržovali pravidla, udržovali si rozestup a nosili roušky,“ uvedla kancléřka během videokonference.

Zdroj: aussiedlerbote.de

Světová zdravotnická organizace minulý týden oznámila v Evropě více než 700 000 nových případů koronaviru. Jedná se o rekordní číslo pro kontinent a je to o 34% více než v předchozím týdnu.

Zdroj: youtube.com

Podle předsedy vlády Bavorska se Německo mezitím musí dohodnout na celostátních pravidlech, která by zabránila šíření viru.

Zdroj: youtube.com

„Nyní musíme společně absolvovat jediný kurz, jinak existuje nebezpečí, že se šíření koronaviru vymkne kontrole,“ řekl bavorský premiér.

Markus Söder požaduje zvýšené používání roušek, zatímco by shromáždění skupin lidí mělo být menší a lépe kontrolováno.

Zdroj: youtube.com

Německo má relativně nízké množství nakažených a mrtvých ve srovnání se svými evropskými sousedy, ale počet denních případů covid-19 v posledních týdnech prudce vzrostl.

Share