„Sama se sebou se nenudím“: Známá zpěvačka Soňa Červená oslaví své 95. narozeniny a během vystoupení ve Státní opeře daruje Nadační fond

Zpěvačka Soňa Červená 9. září oslaví své 95. narozeniny. Ona darovala Nadační fond, který bude poskytovat podporu mladým nadaným pěvcům a hudebníkům. Detaily prozradí právě v den narozenin ve Státní opeře.

Zdroj: idnes.cz

Červená považuje kulturu za moc důležitou složku života Čechů. Zároveň i chape, že udělat může jen málo, ale kdyby bylo více známých lidi, kteří by podporovali kulturu, tak by se to určitě vyplatilo.

Zdroj: idnes.cz

Kromě detailů ohledně Nadačního fondu, během vystoupení v Statní opeře představí nové CD s hudbou Mozarta od poloviny minulého století. Podle zpěvačky nebylo to doposud nahráno někam, uchovávalo se to v archivu Českého rozhlasu.

Zdroj: idnes.cz

Koneckonců v pozvání do Státní opery Soňa Červená popsala i důležitou poznamku, zakázala tím vstup do opery s květinami. Okomentovala to tak, že má rada to, co žije, zkosené rostliny živé nejsou. „Když se kytka ustřihne, tak je z ní mrtvolka,“ objasnila svůj názor.

Zdroj: blesk.cz

Během tříměsíčních opatření proti rozšiřování koronaviru, byla Soňa Červená doma. Ten čas strávila pro sebe. Svěřila, že stihla uklidit knihovnu a přehrát všechna CD, kterých má stovky. „Sama se sebou se nenudím,“ řekla pěvkyně s tím, že ji nevadí být sama.

Zdroj: blesk.cz

Soňa Červená za svou karieru zazpívala ve nejznámějších operních domech po celé planetě. V roce 2004 obdržela cenu Thálie a o 9 let později hlava státu Miloš Zeman ji vyznamenal medailí Za zásluhy.

Share