Schillerová tvrdí, že situace je složitá a může dojít k uzavření restaurací: chce také jednat o zvýšení nemocenské pro nakažené koronavirem

Ministryně financí Alena Schillerová okomentovala pro CNN Prima NEWS současnou epidemiologickou situaci. Tvrdí, že je nervózní a restauracím údajně hrozí přerušení provozu.

Šéf zdravotnictví Jan Blatný již také uváděl, že se vládní nařízení nedodržují v plné míře.

Zdroj: youtube.com

„Může dojít k dalšímu uzavření restaurací,“ řekla Schillerová a poprosila obyvatele, aby dodržovali protiepidemická opatření.

Zdroj: youtube.com

Blatný se na sociálních sítích stěžoval, že proti nezodpovědným lidem musí zasahovat policie. „Ani přes upozornění podniky nezavřely a mnohdy byly otevřené až do rána,“ řekl s tím, že jim nyní hrozí šestiznačné pokuty.

Schillerová pokutování schvaluje, ale přiznává, že to nejde udělat úplně ve všech případech, protože nejsme policejní stát.

Ministryně se zmínila i o nemocenské, která by mohla být v případě nakažení koronavirem až 100%. Zatím ale dle slov Schillerové nemá žádný konkrétní návrh. Šéfka státní kasy dodala, že o tom budou jednat na vládě, aby nedošlo ke zneužití systému.

Zdroj: youtube.com

Alena Schillerová nakonec dodala, že návrhy s největší pravděpodobností dostane v pondělí.

PSALI JSME: „PROSÍM, DODRŽUJTE STANOVENÁ OPATŘENÍ“: KAREL HAVLÍČEK OSLOVIL MAJITELE RESTAURACÍ A BARŮ, ABY STRIKTNĚ DODRŽOVALI PRAVIDLA, VLÁDA BY NECHTĚLA ZNOVU ZPŘÍSŇOVAT OPATŘENÍ A ZAVÍRAT PODNIKY

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA UVEDL, ŽE MOŽNÁ OPATŘENÍ BUDOU OPĚT ZPŘÍSNĚNA: INDEX RIZIKA SE ZHORŠIL A NYNÍ ODPOVÍDÁ ČTVRTÉMU STUPNI

Share