„Není dostatek zpráv“: Greta Thunbergová vyzvala, aby se klimatická krize stala hlavním tématem zpráv

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová uvedla, že nestačí jen mluvit o souvislostech mezi klimatickou krizí a přírodními katastrofami ve světě.

Greta tvrdí, že je nutné „neustále“ mluvit o problému ve zprávách, uvádí The Independent. Známá sedmnáctiletá aktivistka říká, že lidé budou mít alespoň malou šanci vyřešit problém tím, že mu budou věnovat svou „primární pozornost“.

Zdroj: ria.ru

Podle The Independent Greta Thunbergová požadovala posílení zaměření médií na klimatickou krizi a zdůraznila, že mluvit o její souvislosti s přírodními katastrofami nestačí k řešení problému.

Ve čtvrtek zveřejnila mladá Švédka na své stránce Twitter obrázky nedávných katastrof, které otřásly světem.

„Není dostatek zpráv. Srovnání se skutečností nestačí. Nestačí zmínit souvislost s klimatickou krizí (i když do jisté míry pomáhá). Pokud chceme získat malou šanci, musíme se na to zaměřit. Toto by mělo být hlavním tématem zpráv,“ napsala švédská klimatická aktivistka.

Jak připomíná The Independent, již déle než měsíc v západních Spojených státech zuří rozsáhlé lesní požáry, které se šíří po celé Kalifornii, Oregonu, Washingtonu a Idaho. Přírodní katastrofa zabila nejméně sedm lidí a zničila tisíce domů a podniků.

Zdroj: znaj.ua

Psali jsme: Jak a kde se uskuteční veřejné rozloučení s Jiřím Menzelem

Share