Sedmdesátiletý muž žije pod kamenem uprostřed pouště: za jeho dům nabízeli miliony, ale odmítl

Místo, kde nyní stojí neobvyklý dům Benita Hernándeze, muž si všímnul ještě jako školák. Obrovská kamenná hromada uprostřed opuštěné pouště Coahuila se mu zdála ideální možností, jak se v ní v budoucnu usadit.

Zdroj: youtube.com

Tak se to stalo. Po půl století se Benito vrátil k tomuto kameni v rezervaci Ocampo a začal stavět. Muž tam už není sám. Jeho dobrodružství podpořila jeho manželka Santa Marta.

Zdroj: youtube.com

Střechou domu se stala skála o hmotnosti asi 850 tun a průměru téměř 40 metrů. Cihlové zdi muž postavil jen kolem hrudky a místnosti prořízl uvnitř.

Zdroj: youtube.com

Jedním z plusů této stavby byla přirozená termoregulace. Uvnitř domu je neustále udržována pohodlná teplota vzduchu i v nejteplejších dnech a chladných nočních hodinách.

Zdroj: youtube.com

Přestože v domě pod kamenem není elektřina ani vodovod s kanalizací, vyrostl zde jejich nejstarší syn. Celkem mají manželé sedm dětí.

Zdroj: youtube.com

Rodina Benita žije velmi skromně a vydělává na tom, že do rezervace přijíždí i malý počet turistů. Někteří se zastaví v domě pod kamenem, zatímco pro jiné člověk provádí výlety, kde ukazuje starověké skalní kresby.

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

Jeden z hostů nabídl Benitovi, že odkoupí jeho dům a pozemek. Mexičan však odmítl dva miliony Pesos (zhruba 100 000 dolarů). Muž sní o novém nápadu – stavbě domků pro turisty v přilehlých skalách.

Zdroj: youtube.com

Share