Šéf České lékařské komory Milan Kubek přijal omluvu moderátora Suchoně: dodal, že opatření nefungují a je potřeba přitvrdit

Šéf České lékařské komory Milan Kubek uvedl, že kvůli incidentu během živého vysílaní na Nově nemohl využit čas k vysvětlování situace kolem koronavirové epidemii. Omluvu moderátora Petra Suchoně přijal a dodal, že se nejedná o biomrkev či farmářské trhy. „Lidé nemají chodit nikam,“ řekl.

Zdroj: novinky.cz

Moderátor Suchoň se dostal do názorového střetu s Kubkem a vyslechl si za to hodně kritiky. Za své selhání se omluvil.

Kubek pro začátek poděkoval televizi Nova za časový prostor. Ten však chtěl více věnovat informování lidí, kdyby moderátor zbytečně neexhiboval.

Zdroj: novinky.cz

Předsedu lékařské komory prý také potěšila reakce profesora Václava Hořejšího, který se ho následně ve vysílání zastal.

S moderátorem si to údajně vyříkali po telefonu a omluvu Kubek přijal a řekl, že ho to neodradí od vystupování v televizi. „Speciálně v naší současné kritické situaci je potřeba, aby veřejnost dostávala přesné informace, protože zdravotníci dělají, co mohou,“ uvedl s tím, že lidé musí začít brát nákazu vážně.

Zdroj: msn.com

Milan Kubek není spokojený se schválenými opatřeními a vadí mu, že mají spoustu různých výjimek, které je dělají neúčinnými.

„Vláda si není ochotna připustit, že ze stávající krize není možné vybruslit bez obrovských ekonomických ztrát,“ řekl odborník a dodal, že se zatáhnout za záchrannou brzdu musí co nejdřív.

Zdroj: info.cz

Jako příklad uvádí Izrael, kde měsíc po tvrdé karanténě lidé zase mohou chodit na pláž. Navíc dle Koubka problémem je nespokojenost lidi, kteří se rozdělili na dvě názorové skupiny.

Zdroj: idnes.cz

Nakonec odborník žádá lidi, aby se o nejméně pohybovali venku a své cesty omezili pouze do práce a na nákup. „Během volna by všichni měli být jen doma, protože tam nemohou nikoho nakazit,“ uzavřel Milan Kubek.

Share