Šéf ministerstva vnitra Německa učinil důležité prohlášení: Jde o vyhoštění syrských uprchlíků

Zákaz vyhoštění Syřanů z Německa vyprší 31. prosince. Ministr vnitra Seehofer je přesvědčen, že by se měla otevřít příležitost přinejmenším pro vyloučení jednotlivých Syřanů z řad zločinců a radikálů.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Německý ministr vnitra Horst Seehofer je proti prodloužení zákazu vyhoštění Syřanů z Německa z 31. prosince. „Na konferenci šéfů z jednotlivých zemí federace se jako ministr vnitra budu zasazovat o to, abychom od nynějška prosadili místo obecného zákazu možnost studovat v každém jednotlivém případě možnost vykázat z Německa. Byl bych rád za takovou možnost alespoň co se týče zločinců a osob představujících hrozbu pro bezpečnost,“ uvedl v pátek v rozhovoru pro agenturu DPA.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Všeobecný zákaz vyhoštění uprchlíků zpět do Sýrie byl poprvé přijat v roce 2012 a od té doby byl mnohokrát prodloužen. Občanská válka ve většině Sýrie již skončila. Aktivisté v oblasti lidských práv však zdůrazňují, že v Sýrii jsou jednotlivci, kteří jsou podezřelí z negativních postojů k rodině prezidenta Bašára Asada, nadále vystaveni mučení a smrti. Současně existují rizika pro Assadovy příznivce v několika oblastech Sýrie, které jsou stále pod kontrolou islamistů a rebelů, upozorňují.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Květnová zpráva německého ministerstva zahraničí o situaci v Sýrii říká, že je „vysoké riziko, že se stanou obětí násilí a útoků, přetrvává v těch oblastech, kde se snížila intenzita nepřátelských akcí“, a to platí i pro „údajně mírové oblasti na západě Sýrie a v hlavním městě země. Damašek“.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Zpráva o situaci v Sýrii

Spolková země Sasko nedávno vyzvala ministerstvo vnitra Německa, aby připravil vlastní zprávu o situaci v Sýrii na konferenci ministerstva vnitra federace a států, která je naplánována na 9. prosince. Tato iniciativa je však kontroverzní, protože německé ministerstvo vnitra nemá vlastní zdroje informací o situaci v Sýrii a není jasné, z jakých údajů bude taková zpráva vycházet.

 

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

 

Seehofer dosud nevyjádřil přání vydat ve svém oddělení příkaz k přípravě takového dokumentu. V rozhovoru pro agenturu DPA uvedl, že „celá federální vláda musí usilovat o to, aby naši zemi opustili zločinci a bezpečnostní hrozby“.

 

PSALI JSME: „ZKUSÍME TO ZNOVU“: JAK MŮŽE INICIATIVA MERKELOVÉ OVLIVNIT DOVOLENOU V ZIMNÍM OBDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: „VY TO UŽ VÍTE“: TRUMP ŘEKL, ŽE OPUSTÍ BÍLÝ DŮM, ALE POUZE ZA JEDNÉ PODMÍNKY

 

Share