„Zkusíme to znovu“: Jak může iniciativa Merkelové ovlivnit dovolenou v zimním období

Kancléřka označil pandemii COVID-19 za největší výzvu pro Německo, EU a svět od druhé světové války

 

Zdroj: youtube.com

 

Německo bude během zimní sezóny usilovat o uzavření evropských lyžařských středisek pro návštěvníky.

Uvedla to německá kancléřka Angela Merkelová , podle DW.

 

„Pokusíme se uspořádat v EU hlasování o tom, zda bychom mohli zavřít všechna lyžařská střediska. Bohužel, když uslyšíte prohlášení z Rakouska, nezdá se, že bychom mohli snadno uspět, ale zkusíme to znovu,“ řekla. Čtvrtek 26. listopadu v Bundestagu.

 

Zdroj: youtube.com

 

Merkelová rovněž vyzvala spoluobčany, aby projevili solidaritu s ohledem na epidemii COVID-19 v zemi. „Dokážeme to, nejsme bezmocní,“ řekla. Kancléř zároveň varoval, že „nás bezpochyby čekají těžké měsíce“.

Německá kancléř označila pandemii COVID-19 za největší výzvu pro Německo, Evropskou unii a svět od druhé světové války. Podle ní perspektiva vakcíny dává naději, stejně jako to, co všechno jsme zjistili o koronaviru. Vakcína tento problém nevyřeší okamžitě, ale je to „světlo na konci tunelu,“ řekla Merkelová. Dále uvedla, že pokud bude vakcína v Německu k dispozici před Vánocemi, pak bude nabídnuta zdravotnickým pracovníkům a pracovníkům v oblasti péče o nemocné a staré lidi.

 

Zdroj: youtube.com

 

Rakouská vláda je proti uzavření lyžařských středisek a v případě takového rozhodnutí bude požadovat náhradu. Podle kanceláře rakouského ministra financí Gernota Blumela bude „uzamčení lyží“ stát během třítýdenního období vánočních a novoročních svátků ztrátu příjmů ve výši 2,4 miliardy eur.

 

Připomínáme, že vzhledem k rostoucímu počtu nových případů koronaviru zavedlo Rakousko opakované a tvrdé omezení. Nejnovější potrvá minimálně do 6. prosince. Poté má rakouská vláda v úmyslu provést masové testování populace na COVID-19 podle příkladu Slovenska.

 

Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: KORONAVIRUS NABÍRÁ RYCHLOST: NĚMECKO PŘEKONALO HRANICI MILIONU NAKAŽENÝCH OD ZAČÁTKU PANDEMIE

PŘIPOMÍNÁME: „NE VŠECHNY ZEMĚ BYLY POSTIŽENY STEJNĚ“: 70% VŠECH PŘÍPADŮ SE VYSKYTUJE VE ČTYŘECH ZEMÍCH

 

Share