„Sestry žily v dokonalé harmonii, dokud spolu nepovečeřely“: Večeře odhalila tajemství, která jedna před druhou tajily 30 let

Dvě sestry, které se po druhé světové válce znovu sešly, žily klidně, dokud se jednoho dne při večeři nedozvěděly, co každá z nich před druhou tajila 30 let.

Poprvé uslyšely skutečné biografie jedna druhé, ale tajemství je ještě více spojilo, protože byly si vždy podobné nejen svým vzhledem. Mohly by se určitě jmenovat Mrs. & Mrs. Smith.

Zdroj: medialeaks.ru

Jean Argles a Patricia Davie (rozené Owtram) jsou dvě sestry z Británie, které se zúčastnily druhé světové války a nevěděly o roli jedna druhé ani 30 let po skončení války, dokud jedna společná večeře všechno nezměnila, píše Mirror.

Před válkou, ve třicátých letech minulého století, si rodina dívek najala do domu paní na úklid z Rakouska, která sestry naučila německy.

To přišlo vhod v roce 1939 – když starší Patricii bylo 18 let, vláda jí dala práci v tajném komunikačním centru, kde ona začala zachytávat německé rádiové vlny a dešifrovat zprávy.

Jean se stala plnoletou v roce 1943. Byla přidělena jako tajný důstojník a poslána do Káhiry a poté do Itálie. V obou zemích dívka podporovala spojence a pomáhala partyzánům.

Zdroj: medialeaks.ru

Během druhé světové války tedy obě sestry, aniž by o tom věděly, věnovaly se dešifrování. Navíc neměly příležitosti řict o své službě komukoli, včetně vlastní rodiny.

„To byla utajovaná informace, podepsali jsme oficiální dokument. Bylo to docela děsivé, protože trestem by byla smrt, jestli bych se podřekla,“ řekla Patricia BBC.

Proto ani Jean ani Patricia nikdy odhalovaly tyto části svých životopisů. Jen o 30 let později, když se sešly na společné večeři, se Patricia rozhodla zeptat se, co její sestra dělala v Egyptě. Protože válka už je za sebou, ženy se rozhodly navzájem si říci pravdu o své minulosti.

Zdroj: britishlegion.org.uk

Navzdory tajemstvím, která byla zachována po tři desetiletí, se Patricia a Jean nerozhádaly, ale začaly si mnohem lépe rozumět jedna druhou.

Nakonec se sestry rozhodly sdílet svůj příběh se světem a v létě roku 2020 vydaly knihu Codebreaking Sisters: Our Secret War.

Share