Setkání s americkým ministrem zahraničí v Praze: O čem bude jednat Senát s Mikem Pompeem

Ve středu české senátoři se setkají s Mikem Pompeem, ministrem zahraničí USA. Podle dnešního zasedání rozprávět budou o internetové bezpečí, vzájemných vztazích s Ruskou Federaci a Čínou a také o  páté generaci bezdrátových systémů.

Zdroj: idnes.cz

Ve středu 12. srpna zpočátku americký ministr zahraničí bude zacházet s Milošem Vystrčilem  a šéfem zahraničního výboru Pavlem Fischerem, po poledni bude účinkovat v Senátu a později následují debaty. Ze slov Fischera ministrova mluva bude pokračovat 5 až 7 minut a debata přibližně 15 minut, zvládnout  členové senátu by byli schopni 3 až 5 otázek.

Zdroj: dw.com

Ladislav Faktor  navrhl otázku jak  Mike Pompeo si představuje výhrůžku pro západní společenství a významnost výhrůžky. Jan Horník chce rozetnout problematiku appky TikTok.

Zdroj: idnes.cz

Doslova Donald Trump v předcházejícím týdnu vydal příkaz, kterým občanům zapověděl obchodní transakce s společnostmi, kterými ovládá programy TikTok a WeChat.

Zdroj: idnes.cz

Tomáš Jirsa připomněl vcelku problematiku vzájemných vztahů USA s Ruskem, Fischer tedy s Čínou. Ze slov Jiřího Dienstbiera by členové senátu mohli Pompeovi klást i nejen vlídné dotazy. Projednat by kupříkladu chtěli i odlišný přístup USA k mocným zákrokům Ruska a Číny nebo přístup USA k mezinárodním  organizacím jako jsou Organizace spojených národů anebo WHO.

Zdroj: skromach.cz

Letadlo amerického ministra zahraničí dosedlo v Praze dnešním ránem. Zítra ho čeká mimo samotného projevu v Senátu ještě setkání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a hlavou státu Milošem Zemanem.

Share