Po smutné nehodě v Bohumíně se někteří lidé do svých bytů vracet nechtějí: „Dnešním dnem začínají práce revizních techniků elektřiny a plynu,“ řekl místostarosta Igor Bruzl

Tragédie se stala v sobotu v Bohumíně na Karvinsku. Hořel tam dům a při požáru zemřelo 11 lidí. Ti lidé, kterým se podařilo se zachránit, se nyní nechtějí vrátit do tohoto domu.

Je pravděpodobné, že ve středu se v domě již objeví voda a elektřina. Kompletní rekonstrukce domu však může trvat i několik měsíců.

Zdroj: ČTK / Pryček Vladimír

Všechny tyto práce na rekonstrukci domu mohou stát několik milionů korun. Místostarosta Bohumína Igor Bruzl to řekl novinářům.

Igor Bruzl uvedl, že někteří obyvatelé domu se rozhodli přestěhovat se úplně jinam. Nechtějí se vrátit do vyhořelého domu.

Zdroj: Blesk / Karel Janeček

Nyní asi třetina obyvatel domu zůstala ve svých bytech. Vedení města proto chce dům co nejrychleji připojit na sítě. Někdo je připraven se vrátit do domu, pokud bude zapojena elektřina.

Předpokládá se, že v pondělí se v domě již objeví pitná voda.

Zdroj: Facebook

„Dnešním dnem začínají práce revizních techniků elektřiny a plynu, kteří budou procházet jednotlivé byty“ řekl Igor Bruzl.

Zdroj: ČTK / Pryček Vladimír

Předpokládá se, že ve středu už obyvatelé domu dostanou elektřinu. Také vedení města chce opravit výtah, aby lidé po požáru měli snazší úklid svých bytů.

Ale otázka zásobování bytů plynem je mnohem složitější. Bude nutné chvíli počkat, kolik přesně zatím není známo.

Zdroj: ČTK / Pryček Vladimír

Místostarosta Lumír Macura řekl, že rekonstruovat dům bude společnost, která se specializuje na objekty zasažené požárem.

Ve středu přijedou specialisté z pojišťovny, protože dům je majetkem města a je pojištěný.

Zdroj: Reuters

Je známo, že 5 bytů bude dlouhodobě neobyvatelné, takže město poskytne lidem jiné bydlení. Jeden z bytů byl požárem zcela zničen.

Zdroj: Blesk / Karel Janeček

Už je vytvořeno krizové centrum, kde mohou postižení požárem vyhledat materiální nebo psychologickou pomoc.

Úřad práce je připraven poskytnout každé postižené rodině jednorázovou pomoc ve výši až 57 tisíc korun. Také je možné, že městská rada pomůže se slevami z nájemního bydlení.

Zdroj: HZS / MSK / Tomáš Lach

Několik lidí dostalo ubytování v městském penzionu.

Policie nyní obvinila jednoho muže z vraždy a obecného ohrožení. Údajně se snažil žhářským útokem vyřešit své rodinné spory.

Zdroj: Reuters

V Bohumíně jsou nyní v nemocnici tři pacienti, kteří byli při požáru zraněni. Jeden z nich možná v úterý opustí nemocnici, stav dalších dvou se mírně zlepšil.

Share