Silvestra neslavím už pět let: jsem radši sama a vím, jak strávit tento den s užitkem

Jmenuji se Natalie. Už pět let jsem neoslavovala Nový rok. Žádné vánoční stromky, girlandy nebo kapry. I když mám přátele a s duševním zdravím vše v pořádku.

Ráda bych se však podělila o svůj příběh, který může někoho také inspirovat k tomu, aby se vzdal hlasitých oslav od 31. do 1. dne.

Proč jsem tento svátek přestala milovat?

Silvestr jsem trávila různými způsoby, ale vždy jsem ztratila spoustu času, úsilí a peněz přípravou na tuto akci. Dokonce jsem nadávala svým rodičům, kteří neměli touhu to oslavovat.

Dívka a nový rok/zdroj: kenguru.plus

Jednoho dne jsem ale na Silvestra ztratila novoroční náladu, i když k tomu nebyl důvod. Protože doma už byl vánoční stromeček, prostřený stůl, ohňostroj a skleničky šampaňského, snažila jsem se předstírat, že mě to baví.

Bála jsem se, že budu na Silvestra o samotě. Nebyl tu žádný přítel, žádní přátelé, žádní příbuzní. Všechno to vypadalo jako noční můra, která se ukázala být realitou.

Ukázalo se však, že osamělost není tak špatná. Neplakala jsem do polštáře a nepila alkohol, abych uklidnila bolest, naopak jsem se dokázala uvolnit a strávit tento večer ve spokojenosti.

Pak jsem si uvědomila, jaké jsou výhody neslavení Nového roků. Můžete ušetřit na vánočních stromcích a drahých dekoracích. Také nemusíte provádět obecné uklízení a nemusíte připravovat žádná jídla. Tyto věci jen unavují, nepřidávají štěstí a radost. A nejpříjemnějším bonusem jsou ušetřené peníze, které byste utratili za novoroční občerstvení. Dárky pro ostatní taky není třeba. Koneckonců, pokud oslavujete Nový rok ve společnosti, nemůžete se bez nich obejít. Za tyto peníze si můžete někde odpočinout.

dívka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zábavu lze uspořádat v kterýkoli den, pokud je k dispozici vhodná nálada. Není třeba čekat na svátek nebo jinou příležitost. To, že jsem si to uvědomila, mi pomohlo užívat si života a udělat si radost, když chci.

Existuje však jedna nevýhoda. To je reakce lidí na vaše rozhodnutí. Jakmile řeknu, že budu trávit Nový rok v posteli, ostatní si myslí, že mám finanční nebo psychologické problémy.

To mě ale nedonutí, abych se odchýlila od své vlastní volby. I když budu mít děti, budu se řídit svými zásadami. I když každý bude mít právo strávit tento den podle svého přání.

Je důležité si pamatovat, že zázraky se nestávají jen 31. prosince. Každý večer lze ozvláštnit.

Žijte tady a teď, nečekejte na speciální svátky.

A co si myslíte Vy o oslavě nového roku?

PSALI JSME: PŘÍBĚH NEJSILNĚJŠÍ LÁSKY OTCE K SYNOVI V DĚJINÁCH LIDSTVA: CO MUŽ DOKÁZAL PRO SVÉ DÍTĚ UDĚLAT

PŘIPOMÍNÁME: NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH SMUTNÉHO TŘÍNOHÉHO KOCOURKA: ZVÍŘE SE VRÁTILO DO DOMU STARÉHO MAJITELE PO OSMI LETECH, ALE MUŽ UŽ DÁVNO ODEŠEL DO NEBE

Share