Roman Prymula a Jan Hamáček informovali o tom, že školy budou dál zavřené: děti se 2. listopadu do škol nevrátí

Původně se plánovalo, že se žáci prvního stupně základních škol vrátí do lavic 2. listopadu. Zatím to ale zřejmě nebude možné realizovat. Uvedl to na svém Twitteru vicepremiér Jan Hamáček. Ministr zdravotnictví Roman Prymula potvrdil, že se děti 2. listopadu do škol nevrátí.

Ministr vnitra Jan Hamáček na Twitteru oznámil, že kvůli špatné epidemiologické situaci budou školy ještě několik týdnů zavřené.

Zdroj: Profimedia

To byla jeho odpověď poslanci ODS, členu sněmovního školského výboru a primátoru Plzně Martinu Baxovi.

Nelíbilo se mu, že vláda oznámila, že své rozhodnutí oznámí na konci týdne. Chtěl slyšet pravdu, špatnou, ale přesnou pravdu místo neznáma.

Zdroj: Úřad vlády ČR

Ministr zdravotnictví Roman Prymula v pondělí na tiskové konferenci řekl, že čísla nákazy jsou nepříznivé. V úterý dodal, že se děti do škol 2. listopadu nevrátí.

Zdroj: Profimedia.cz

V úterý dopoledne chtěl ministr školství Robert Plaga slyšet také ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Školy a rodiče by rádi věděli, co je čeká.

Podle Roberta Plagy by se žáci prvního stupně základních škol měli co nejrychleji vrátit do škol, jakmile to bude možné.

„Rozvolňovací scénáře musí myslet i na závěrečné ročníky jak základních škol, které čekají přijímačky, tak na střední školy, které čeká maturita nebo závěrečná zkouška,“ řekl Robert Plaga.

Zdroj: ČTK / Deml Ondřej

Předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý řekl, že něco podobného očekával. Ředitelé škol teď vědí, že se děti brzy do lavic nevrátí.

Zdroj: YouTube

Učitelská platforma také veřejně oznámila, že čekala na rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ohledně škol. Také učitelé se dotazovali na zveřejňování kritérií, na základě kterých jsou přijímána opatření týkající se škol.

Šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že děti budou doma i dál, možná taková situace bude až do Vánoc.

Zdroj: YouTube / XTV

Také Jan Hamáček vysvětlil, proč vláda nezavádí lockdown. „Protože pro to není ve vládě shoda,“ řekl ministr vnitra.

Psali jsme: Počet nemocí v České republice roste: Jan Hamáček komentoval, kolik dalších škol bude zavřeno

Share