Skvělý tip pro domácnost: Co dělat, když jste to přehnali s pepřem

Stává se, že i po vyzkoušení stravy na chuť po čas přípravy pokrmu jste nebyli schopni správně vypočítat množství pepře pro něj. Koneckonců, vaření je tvůrčí proces.

A něco může odvést pozornost od vaření. A nakonec to dopadne velmi akutně. Co v takovém případě dělat?

Zdroj: lime.energy

Nemusíte jídlo vyhazovat. Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se vypořádali s přebytečným pepřem.

1. Zvětšit porci

Pokud je jídlo jednoduché – například polévka nebo rýže se zeleninou, pak stačí přidat více vývaru nebo rýže. Zvýšené množství ingrediencí pomůže zředit ostrou chuť.

Pokud se jedná o polévku, je důležité použít právě zeleninový nebo masový vývar, ale ne vodu, protože to pouze rozšíří pepř po celé nádobě.

Zdroj: lime.energy

2. Nechte pokrm trochu stranou

To pomůže v případě lehkých polévek. Nechte nádobu s polévkou stát několik hodin, koření se během této doby usadí na dno. Poté bude muset být polévka opatrně přelita do jiného hrnce a nechat vše zbytečné na dně.

Zdroj: lime.energy

3. Vytvořte jiný pokrm

Zeleninová polévka se snadno změní na polévku-pyré. Můžete také přidat smetanu, smetanový sýr, trochu zakysané smetany. To neutralizuje ostrost a získáte nové chutné jídlo. Pokud jste vařili karbanátky, ale jsou tak pepřové, že je těžké jíst, z nich (a jiného masa) můžete udělat náplň pro cukety a pokrmy z lilku.

Zdroj: lime.energy

4. Přidejte cukr

Pokud se jídlo ukázalo jen trochu ostřejší, než byste chtěli, cukr pomůže upravit chuť. Čajová lžička v tomto případě bude stačit. Pro silně ostré pokrmy však tato metoda není použitelná.

Zdroj: lime.energy

5. Připravte si přílohu

Pokud jste to přehnali s pepřem u hlavního jídlo (rýže, brambory a tak dále), pak se s pepřem pomůže vyrovnat se zeleninová obloha. Rajčata, okurky, cuketa a další lehká zelenina, stejně jako nějaké bylinky. Pokud se to stane s rybou nebo masem, pomůže vám s chutí čerstvá vařená rýže nebo dušené brambory.

Zdroj: ivona.bigmir.net

PSALI JSME: NEJCHUTNĚJŠÍ HOUBOVÁ KRÉMOVÁ POLÉVKA. POSTUPNÝ RECEPT

PŘIPOMÍNAMÉ: RECEPT NA ČOKOLÁDOVÝ DEZERT BEZ PEČENÍ

Share