Šmucler odpověděl na kritiku ministra Prymuly: tvrdí, že se chce stát premiérem díky vymyšleným nesmyslům

Předseda stomatologů Roman Šmucler je jedním ze signatářů dopisu, ve kterém jsou kritizována tvrdá protiepidemická opatření vlády. Zkritizoval ho za to i ministr zdravotnictví Roman Prymula a dodal, že zubař tomu nerozumí.

Šéf resortu zdravotnictví prohlásil, že lékaři, kteří dopis podepsali nejsou epidemiologové a nevědí, jak situaci řešit. Kdyby se prý rozhodovalo podle nich, tak za měsíc bude umírat dvě stě lidí denně.

Zdroj: rozhlas.cz

Na vyjádření ministra reagoval Roman Šmucler. Ten uvedl, že se epidemie musí řešit ze všech stran a jako odborníka respektuje doktorku Rážovou. „Je to opravdu epidemiolog, ne vakcinolog,“ řekl Šmucler.

Problém vidí v tom, že se situace nevyřeší nošením hadrových roušek, které si lidé šijí sami.

Zdroj: Youtube

Roman Šmucler se hodně diví, když Roman Prymula říká, že má jinou specializaci a koronaviru rozumět nemůže. „Jsem prezidentem jedné ze tří lékařských komor!“ prohlásil stomatolog a dodal, že se u něj nenakazil jediný doktor.

Slova ministra považuje za demagogii a tvrdí, že Prymula poslední 20 let je úředníkem a ani na vývoji vakcín se nepodílí.

Zdroj: mujrozhlas.cz

Překvapila ho i kritika profesora Pirka, kterého považuje za mnohem větší kapacitu než současného ministra.

Šmucler uvedl, že také pracoval v nemocnici každý rok zvládal s profesorem Pirkem chřipkovou epidemii. „Někteří lidé nám tam na chřipku umírali, i šest za noc,“ dodal šéf stomatologů.

Zdroj: irozhlas.cz

Nyní lituje, že za celou dobu ministerstvo zdravotnictví nepoužilo chřipkový pandemický plán.

Šmucler navrhuje uvolnění zdravotnických kapacit a odložit plánované výkony, aby nemocnice byly připraveny na nápor. Lidé by podle něho měli také dostat pořádné roušky a respirátory.

Zdroj: forum24.cz

Stomatolog tvrdí, že jeho komora neřeší platy, ale hájí vědu a lidé by neměli nosit na obličeji „hadry“, ale respirátory.

Roman Šmucler nerozumí opatření, které omezuje výuku na vysokých školách. Chce, aby se medici mohli učit. Je pouze potřeba, aby se jim rozdaly respirátory.

Zdroj: extra.cz

Odborník dokonce řekl, že se někteří studenti učí tajně, protože své povolání berou jako poslání.

„Nějaký blázen chce být ministerským předsedou, takže vymýšlí hlouposti,“ ukončil Šmucler s tím, že by se ministr měl věnovat postupů, které platí dlouhá léta pocelem světě.

Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Share