Snadný způsob čištění skla trouby pomáhá odstranit i starou mast

Každá hospodyňka pozná situaci, když je sklo trouby potaženo špinavou vrstvou masti. Dlouho nebylo možné jej umýt do dokonalého lesku, protože se v ní často vaří. Pakliže přijedou hosti je ponižující schovávat špinavou troubu. I když rozhodne chápou, že to nemůže být dokonale čisté, protože čisto je pouze tam, kde se nevaří.

Dokonalou čistotu si také můžete zachovat, pokud myjete troubu ihned po vaření, ale ne každý má tuto příležitost. Následující tajemství vám pomůže vyčistit dveře trouby během několika minut. A nemusí se vynakládat veškeré úsilí, aby se mastnota na stěnách otřela.

Zdroj: Poshepky.com

Jak odstranit mast ze dveří trouby

Nejprve je za potřeby roztáhnout ručník nebo hadr pod troubu, abyste ochránili podlahu kuchyně. Pak smíchat ocet s čistou vodou v poměru 1: 9 a poté potřít na dveře.

Zdroj: Poshepky.com

Nasypat hodně jedlé sody, tak aby se utvořila hrubá vrstva.

Zdroj: Poshepky.com

Znovu pomocí kyseliny octové kterou třeba stříkat ze spreje až se vytvoří hustá pasta se sodou. Je třeba vše nechat působit na 15 minut.

Zdroj: Poshepky.com

Pak obyčejnou hubkou setřeme mastnotu ze skla. Je třeba věnovat pozornost místům, kde je hodně tuku.

Zdroj: Poshepky.com

Zbylá soda se nemyje, ale jednoduše ji odeberete štětcem nebo ji vysajete. Pokud na povrch nanesete vodu, vzniknou bílé skvrny.

Zdroj: Poshepky.com

Zdroj: Poshepky.com

Vaše trouba se znovu leskne jako nová!

Zdroj: Poshepky.com

Share