Souběh covid a chřipky muže být nebezpečný: Roman Prymula prohlásil o epidemii na podzim

Roman Prymula před několika dny měl interview, kde řekl, že dnešní přírůstek nakažených koronavirem není problém. Ale na podzim kvůli chřipce počet nakažených se muže zvětšit.

Prymula se nejvíc obava, že nová karanténa bude delší kvůli chřipce, a kvůli tomu se zastaví chod hospodářství. Ekonomika všech Evropských států bude skoro zničena, a lidi nezvládnou pracovat a vydělávat peníze.

Do ČR nedávno dostalo informaci, že Rusko má vakcínu proti covidu. Je to velmi překvapivé pro cely svět, ale podle slov Prymuly, Rusko má vakcínu uměle vyvolanou.

Zdroj: irozhlas.cz

Velké množství států se snaží vyrábět vakcínu, ale doteď se provádějí testy. Například vakcína v USA je už ve třetí fáze testování. Prymula mysli, že se ruská vakcína vůbec nedostala do vyšších klinických fází.

Vladimír Putin řekl, že vakcína je v pořádku, že dokonce i zkoušela ji jeho dcera. Prymula je jistý, že zkoušet vakcínu na někom individuálně neříká nic. Vakcína si musí sledovat na stovkách lidi.

Podle Prymuly prvním státem, kdo vyrábí vakcínu bude Británie. “Bude to firma AstraZeneca, která je napojena na tým oxfordských vědců. Jako prvními byli Číňany, které testovali vakcínu na vojenské armádě, ale svět ji nepodpořil,” uvedl Roman.

Zdroj: denik.cz

Prymula uvedl, že se v Česku očkováni muže začat příští rok. Jestli to bude dřív, bude to velké překvapení.

Velké množství ministru říkají, že koronavirus slábne. Ale podle Prymuly je on jenom mírnější. Protože v celém světě denních přírůstku je velké množství.

Podle Prymuly koronavirus na podzim muže být ještě silnější, a počet nakažených se zvětší. Protože v listopadu se muže stát souběh chřipkové a koronavirové infekce.

Zdroj: e15.cz

Chřipkou na podzim onemocní přibližně 10 procent populace, a je to milion lidi. Pokud nemoc bude rozložena do dvou měsíců, počet nakažených každý týden bude 120 tisíc. Je to docela velký problém.

Podle Prymuly lidem v takové situaci pomůže testování lamptesty, které USA zaregistrovali. Nepotřebuji nákladní technologie a také několikafázový příběh, který mají testy PCR. Také oni mohou najednou testovat covid a chřipku.

Roman Prymula uvedl, že roušky budeme muset nosit znovu na podzim, ale bude to podle regionů. Ale všechno určitě závisí na situaci, které bude na podzim.

Zdroj: barrandov.cz

Karanténa bude zkrácena na deset dnů(místo 14), protože podle Prymuly tak dělají zahraniční státy. A není potřeba držet bezpříznakové 14 dnů.

Koronavirus a chřipka se mohou docházet k duální infekci, ale kliniky to odmítají. Buňka v organizmů člověka muže pustit pouze jeden virus, a další nechce.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Share