“Soudní exekutoři budou postupovat s ohledem na to“: Jak se zachránit před vyvlastněním exekutory

Jak i během první koronavirové vlny, je nyní zakázáno chodit do domácností exekutoři. Ještě na začátku tohoto měsíce chodívat mohli. O tom informuje portál novinky.cz na svých webových stránkách.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Zákaz chodívat za dlužníky nyní mají exekutoři. V nynější době pro dlužníky to však znamená mnohem větší obavy, než předtím. Právě takovou situaci má i paní Jany z okolí Českého Krumlova. Paní Jana pečuje o vnoučata, kterých má na starosti 3.

Starší žena popisuje, že exekutor jim napsal do soupisy jmění laptop a router. Zrovna to potřebují dětí pro připojení k online výuce.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Paní Jana celkově má dluhy kolem sta tisíc korun. Před časem si koupila pračku na úvěr, a brala si peněžní mikropůjčky, aby mohla zvládat splácet nájemné.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

Zatím v kontextu školních potřeb exekutoři nemohou odebrat notebook a router. “Soudní exekutoři vědí, že distanční výuka je povinná, a s ohledem na to by měli postupovat,“ vyjádřila se k situaci mluvčí Exekutorské komory Lenka Desatová.

Ilustrační foto. Zdroj: youtube.com

V takovém případě by nejlépe bylo mít stvrzenku ze školy, ve kterém bude upřesněno kdo z členů domácnosti má distanční výuky. Tím se domácnost zachrání před vyvlastněním.

PSALI JSME: MINISTRYNĚ PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ JANA MALÁČOVÁ CHCE PŘIDAT NA PŘÍSPĚVCÍCH DĚTEM: ROZPOČET TO BUDE STÁT DALŠÍCH 5 MILIARD KORUN

ČTĚTE TAKÉ: “TY PENÍZE SE TAM ZTRÁCELY JINAK“: NA CO NAZNAČILA NOVÁ STŘEDOČESKÁ HEJTMANKA PETRA PECKOVÁ

Share