Stali jsme se před buldozerem, abychom ochránili drobky: Příběh kotě, které zachránilo 60 jiných koček

Malé kotě Nano všechny nazývali zázračné kotě. Tak malé mládě, zoologové které ho našli, ještě nikdy neviděli. Nano byl několikrát menší než jeho bratři.

Zdroj: mimimetr.me

Kotě a jeho rodinu objevili ve staré opuštěné stodole. Nejprve někdo z dobrovolníků si všiml jedno kotě, ale později se ukázalo, že kromě něj se zde nachází celá kolonie koček, které žijí v sousedních starých stodolách.

Zdroj: mimimetr.me

Matka Nano, kočka přezdívaná Zetta, naučila své mláďata, aby se schovávali a utíkali při pohledu na lidi. Dobrovolníci by se tak o zvířatech nedozvěděli, kdyby kolem nich neproběhl malý klubíček srsti směrem k jedné z budov.

Zdroj: mimimetr.me

Člověk, který se zabýval budováním teto místnosti, se již chystal k demolici všech zchátralých budov, ale naštěstí povolil zoologům, aby všechna zvířata rychle vyzvedli.

Zdroj: mimimetr.me

Zettu a její mláďata byla přivezena do útulku, kde veterináři prozkoumali a zvážili koťata. Odborníci byli v šoku: hmotnost čtyř koťat přesáhla 600 gramů a Nano vážilo jen 146 gramů. U Nano odhalily svalovou slabost, anémii a velké množství blech. Navíc byl jeho organismus dehydrovaný.

Zdroj: mimimetr.me

Dobrovolníci se starali o načechranou rodinu, krmili a ošetřovali všechny. Organizovali také pro Nano osobní čas, který trávili společně s maminkou, aby mu bratři nebránili jíst.

Zdroj: mimimetr.me

Už po několika dnech Nano se cítil mnohem lépe a o týden později byl téměř nerozeznatelný od ostatních bratrů.

Zdroj: mimimetr.me

Radost zaměstnanců útulku však nebyla dlouhá: po dvou týdnech Nano zemřel. Faktem je, že kotě přišlo na svět s porušením struktury vnitřních orgánů, kvůli čemuž jeho plíce a srdce nefungovaly správně.

I když život Nano velmi krátký, ale i za tak krátkou dobu se mu podařilo udělat hrdinský čin a zachránil svou rodinu a dalších šedesát zvířat.

Zdroj: mimimetr.me

Share