Stáří a radost: Jak žije Sean Connery, který oslavil 90. narozeniny

Významnou rolí tohoto herce je role Jamese Bonda. Najednou Sean Connery hrál několik klíčových rolí v hollywoodských filmech a stal se symbolem mužnosti té doby.

Zdroj: binokl.cc

Herec 25. srpna oslavil 90. narozeniny. Bez ohledu na svůj věk je ve skvělé kondici a na své zdraví si naprosto nestěžuje. Určitě mnoho lidí zajímá, co Sean dělá dnes?

Zdroj: binokl.cc

Budoucí herec se narodil v nejobvyklejší skotské rodině. Od dětství rodiče učili dítě pracovat. Během školních let snil o tom, že se stane námořníkem, a tak v 15 letech opustil školu a začal se připravovat na vojenskou službu.

Zdroj: binokl.cc

Po službě však Connery přemýšlel o jiné profesi. Dlouho nemohl najít sám sebe, ale ve 21 letech si vybral divadelní umění. Dostal se do edinburského divadla. Ale nedokázal vyjít s jedním divadlem, takže Sean často chodil na castingy, aby dostal alespoň nějakou roli ve filmu.

Zdroj: binokl.cc

Nutno podotknout, že jeho úsilí nebylo marné a již v roce 1954 debutoval ve filmu Lilacs in the Spring. Herci trvalo osm let, než se jednoho dne probudil slavným. Poté, co Sean hrál ve svém 18. filmu Dr. No, získal neuvěřitelnou popularitu.

Zdroj: gazeta.ru

Po premiéře filmu o Jamesovi Bondovi vyšlo najevo, že herec Barry Nelson si s rolí neporadil. Na jeho místo nastoupil Connery, kterému se podařilo ukázat nezbytnou mužskou povahu a brutálnost. Po takové práci byl Sean odsouzen k úspěchu.

Posledním dílem Conneryho byl film Liga výjimečných. Herci se tato role vůbec nelíbila, poté se rozhodl ukončit svou kariéru.

Zdroj: kino-teatr.ru

Dnes herec žije se svou manželkou ve svém vlastním domě na Bahamách. Jsou šťastně manželé už 45 let. Ve svém volném čase miluje Sean golf. Nutno také podotknout, že ho současná kinematografie zcela nezajímá.

Zdroj: binokl.cc

Share