„Stavby podobného rozsahu trvají zpravidla zhruba čtyři roky“: Kolik stala stavba nové lávky mezi Císařským ostrovem s Trojou

V pátek v Praze nově otevřeli lávku mezi Císařským ostrovem a Trojou. Lávka tím pádem nahradila můstek, který před 3 lety se zřítit. Můstek byl postaven v roce 2017 a v okamžik jak se zhroutil , bylo zraněno 4 lidé. Státu to stalo kolem 150 milionů korun a samotnou stavbou se zabývala česká společnost SMP CZ.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Stavbou se společnost začala zabývat již v předešlém roce, v listopadu. Za projektem je nová lávka širší i vyšší. Aby aktivní Pražáci ale i turisté tam mohli jet na kolech či třeba koloběžkách, lávka je až 4 metry široka. Délka zatím je 256 metrů.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Určitě se jedná o pěší můstek a nelze tam bude jet autem. Do zábradlí je připojeno světlo, které se večer bude svítit. A životnost mostku podle odborníků je přes sto let.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

„Stavby podobného rozsahu trvají zpravidla od začátku soutěže zpracovatelů k hotové stavbě zhruba čtyři roky,“ sdělil náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Scheinherr dodal, že v tomto případě se dobu výstavby povedlo výrazně zkrátit.

Share