Štěstí na dlani: Záchrana dítěte o hmotnosti 268 gramů

Před dvěma lety se v Japonsku narodilo nejmenší dítě na světě o hmotnosti 268 g a výšce 22 cm, po pěti dlouhých měsících usilovné léčby dítě společně s rodiči opustilo stěny nemocnice a odjelo domů.

V jedné z nemocnic v Tokiu se v září 2018 narodil nejmenší chlapeček na světě jménem Riusuke. Žena porodila své dítě ve 24. týdnu těhotenství.

Zdroj: pandda.online

Nikdo z lékařů si nebyl jistý, zda dítě přežije. Přesto však personál nemocnice dělal vše pro to, aby se zázrak stal. Dítě bylo přezdíváno „Mini zázrak“.

Bezprostředně po narození bylo dítě umístěno do speciálního přístroje pro předčasně narozené děti. Krmení dítěte bylo provedeno pomocí sondy.

Zdroj: pandda.online

Kromě toho, jeho matka neustále cedila mléko, do kterého zdravotní sestry močili speciální tampon a dávali do úst dítěte, aby alespoň malá část živin se dostala do těla dítěte.

Maminka nejmenšího dítěte na světě přiznává, že toto období bylo nejtěžší v jejím životě. Nikdo jí totiž nedal ani naději, že se Riusuke uzdraví.

Zdroj: pandda.online

Dítě mělo úplně prosvětlenou kůži, takže se nemohla ani dotknout svého dítěte. Ale když váha dítěte začala postupně růst, žena byla velmi šťastná!

Zdroj: pandda.online

Díky Bohu, že celý ten příběh skončil dobře. Riusuke byl po pěti měsících od narození propuštěn z nemocnice.

Zdroj: pandda.online

V té době byla váha dítěte 3200, nyní je chlapci dva roky. Vyrůstá zdravé a veselé dítě.

Zdroj: pandda.online

PSALI JSME: „JE MU JEN ŠEST DNÍ A NIKDO O NĚM NEBUDE NIC VĚDĚT“: JAK SE MŮJ SYN STAL DÁRCEM ORGÁNŮ

PŘIPOMÍNÁME: „ROZHOVOR“ ROZTOMILÝCH DVOJČAT, KTERÝ SE DOTKL UŽIVATELŮ PO CELÉM SVĚTĚ

Share