Tajemství zkušených houbařů: Jak najít v lese ještě více hub

Dnes budeme mluvit o tom, jak správně sbírat houby.

A tato tajemství nám řekli zkušení houbaři, kteří již více než jednu sezónu nejen sbírají houby, ale také vydělávají na tom.

Sběr hub je nejen užitečným zaměstnáním, ale také velmi příjemným zážitkem. Mnoho lidí prostě zapomíná na své každodenní starosti a relaxuje.

Zdroj: poshepky.com

Hlavní pravidla při sběru hub:

1. Pokud se chystáte jít na houby, měli byste si uvědomit, že je nejlepší je sklízet brzy ráno, protože sluneční paprsky brání vidět houby v den. Také ráno z dálky je vidět rosa na klobouku.

2. Pokud je les pro vás neznámým, je lepší vzít s sebou mapu, jinak se opravdu můžete ztratit. Můžete také použít miniaplikace pro tento účel, ale sledujte za tím, zda jsou nabité.

Zdroj: poshepky.com

3. Než půjdete na houby, měli byste se trochu seznámit s druhy. To je potřeba aby jste chápali, které z nich jsou jedlé a které ne. Pokud jdete na houby poprvé, je lepší vzít s sebou zkušeného houbaře, který vše podrobně vysvětlí a ukáže.

4. Zapamatujte si místa, kde jste nasbírali spoustu hub. Obvykle příští rok bude na tomto místě opět bohatá sklizeň.

Zdroj: pinterest.com

5. Pokud máte pochybnosti o tom, zda jsou houby jedlé nebo ne, stačí se podívat na ně a pokusit se najít červa. Pokud v něm budou červi, je jedlý. Na jedovatých houbách červy nebudou.

6. Pokud stále nevíte přesně, jaké houby sbírat, pak zkuste začít s trubkových typů, protože oni prakticky nemají dvojčata a ve většině případu jsou jedlé.

Zdroj: poshepky.com

7. Nevybírejte houby zelené nebo bílé, obvykle jsou to houby, také obcházejte jasné houby.

8. V žádném případě nezkoušejte známé houby na chuť. Někdy jeden malý kousek může stačit k těžké otravě. Také nepoužívejte různé lidové metody ke kontrole jedovaté houby, protože prakticky nefungují. Stačí obejít podezřelé a nepochopitelné houby.

Zdroj: pinterest.com

8. A nakonec – není dobré úplně vytrhávat houby. Musí být jemně řezán nožem přibližně 1 cm od země. Takže v příští sezóně bude na tomto místě ještě více hub.

Několik tajemství spojených se sběrem hub

– Před tím, jak jít na houby, je nutné vzít s sebou: koš kam budete skládat houby, dva nože (pokud se jeden ztratí), vodu, jídlo, prostředky na klíšťata a komáry, vysoké gumové boty, protože v lese mohou být hadi;

– Chcete-li sebrat co nejvíce hub, měli byste se podívat pod každý strom a keř;

Zdroj: pinterest.com

– Houby je třeba složit opatrně do koše a nerozbít je;

– Nejmenší houby je lepší nechat, aby oni trochu vyrostly.

Doufáme, že naše tipy vám opravdu přijdou vhod!

Zdroj: pinterest.com

Share