“Tak teď už věřím, že každý vidí, že nárůst tady je“: Ministr zdravotnictví Roman Prymula se vyslovil ohledně epidemiologickému stavu České Republiky

Ministr zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru promluvil o epidemiologickém stavu České Republiky, o polních nemocnicích a o nejhorším scénáři.

Zdroj: youtube.com

Nynější opatřeni ministr považuje za efektivní a ani nedokáže si představit, že nebudou fungovat a bránit šíření viru vůbec. Dle vědce Petra Ludwiga do konce roku 2020 v republice bude až 15 tisíc oběti. Je to ale předpověď pokud doje k nejhoršímu scénáři, zatímco sám Prymula uvažuje výrazně menší množství úmrtí.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Polní nemocnice dle ministra zdravotnictví budou stavět nejen v hlavním městě Praze v Letňanech, ale i v Brně. Přičemž pražské kapacity by mělo stačit pro nemocné, brněnské polní nemocnice právě budou v případě pokud podle k nejhoršímu scénáři.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Podle ministra zdravotnictví Prymuly k chybě došlo kvůli mnoha faktorům. Nejprve ale platí to, že se po jarní vlně obyvatelstvo si začalo myslet, že nemoc je pryč a nikoho víc se to nedotkne. Objevila se spousta lidi, kteří naprosto podcenili nemoc, a ještě horší je to, že někteří v existovali nemoci ani nevěřili.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Česka společnost se během letních prázdnin začala žít jako před virem a ke začátku podzimu stále pokračovala omezením vyhýbat, což způsobilo velký počet nakažených. “Tak teď už věřím, že každý vidí, že exploze tady je,“ říká ministr.

Share