Putin nepřímo obvinil Čechy z „historického revizionismu“ v souvislosti s odstraněním sochy Ivana Koněva: To napsal v článku pro americký časopis

Ruský prezident Vladimir Putin napsal článek o druhé světové válce pro americký časopis National Interest.

Zdroj: vinegret.cz

V materiálu nepřímo obvinil Čechy z „podlosti“ a „zbabělosti“ v souvislosti s nedávnou demontáží pomníku sovětskému maršálovi v Praze: jako jeden z příkladů „historického revizionismu, jehož projevy nyní pozorujeme na Západě“ a „podlého znesvěcování a urážení paměti“.

Zdroj: vinegret.cz

Vladimir Putin považuje za jednu z klíčových událostí, která vedla k nejkrvavější válce v historii lidstva, Mnichovskou dohodu z roku 1938 o rozdělení Československa.

„Rozdělení Československa bylo kruté a cynické. Mnichov srazil i ty formální křehké záruky, které zůstaly na kontinentu, ukázal, že vzájemné dohody byly bezcenné.

Zdroj: vinegret.cz

Bylo to mnichovské spiknutí, které sloužilo jako spouštěč, po kterém se velká v Evropě stala nevyhnutelnou.

Evropští politici, především polští vůdci, by dnes chtěli „zamlčet“ Mnichov. Proč?

Nejen proto, že jejich země poté zradily své závazky, podpořily Mnichovskou dohodu, ale také proto, že bylo nějak nevhodné připomenout, že v těch dramatických dnech roku 1938 se za Československo postavil pouze SSSR“, uvádí Putin.

Zdroj: vinegret.cz

Putin dále v textu obvinil současné evropské vůdce z předpojatého hodnocení událostí války, zejména paktu Molotov-Ribbentrop.

Zdroj: vinegret.cz

„To je zesměšňování, výsměch paměti. Význam může být zbabělý, když ničí památky postavené na počest bojovníků proti nacismu, ospravedlňující ostudné činy falešnými slogany boje proti nežádoucí ideologii a údajně okupaci“, napsal Putin o demontáže sovětských památek v Evropě.

Share