Tato budova vypadá jako obyčejná kaple, ale každý, kdo ji vidí z druhé strany, ztratí řeč

Z jiného úhlu vypadá tento kostel neuvěřitelně a potěší každého, kdo ho vidí.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Na první pohled vypadá tato budova jako nedokončená vesnická kaple, ale tento dojem je mylný. Ve skutečnosti tato budova není nic jiného než zázrak architektonického myšlení. Chcete-li se o tom přesvědčit, stačí se podívat na to, jak „církev“ vypadá z jiného úhlu.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Tuto budovu v celé své kráse můžete vidět ve videu na Youtube kanálu Lamat999. Úžasnou kapli vytvořili návrháři z Belgie, jejichž unie je známá jako Gijs van Vaerenbergh. Plechový kostel byl postaven jako součást projektu současného umění Z33.

Kostel se nachází poblíž belgického města Borglun. Pokud se na tuto kapli podíváte ze strany, uvidíte něco neobvyklého – tenké ocelové plechy jsou uspořádány tak, aby mezi nimi byly mezery, a zdá se, jako by tato budova byla pouze schematickým výkresem. Struktura se zdá být naprosto plochá, dvojrozměrná, ale můžete jít dovnitř, a dokonce se procházet chodbami a užít si bizarní hru světla.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Efekt je tak zajímavý, že otřásá mysl. Turisté jsou z této budovy vždy nadšení, takže jejich počet prakticky neklesá. Podle architektů je tento kostel symbolem úcty k náboženským Belgičanům.

PSALI JSME: ŽENA SI KOUPILA CHATRNÝ DŮM A BĚHEM 22 LET HO PŘETVOŘILA V KOMFORTNÍ VILU

PŘIPOMÍNÁME: „NEPOTŘEBOVALI JSME ODDĚLENÉ MÍSTNOSTI, ABY ČLENOVÉ RODINY JSME NEBYLI OD SEBE IZOLOVÁNI“ : RODINA ŽIJE V DOMĚ, KTERÝ MÁ AŽ 13 PATER

Share