Žena si koupila chatrný dům a během 22 let ho přetvořila v komfortní vilu

Někdo si raději koupí hotovou nemovitost, která již nepotřebuje žádné opravy, a někdo je připraven věnovat polovinu svého života rekonstrukci domu a tvořit něco zvláštního.

Zdroj: little-places.co.uk

Kdysi obyvatelka Anglie Jane Beck spolu se svými čtyřmi dětmi cestovala po Walesu. Zde narazila na chátrající chalupu, která byla postavena v 70. letech XIX století. Budova byla ve velmi špatném stavu, ale na malebném místě.

Jane se natolik zamilovala do této krajiny a výhledu, který se otevíral z oken domu, že se rozhodla koupit chalupu. Jeho cena byla absolutně legrační – jen 59 liber.

Zdroj: lemurov.net

Tento dům však rozhodně potřeboval renovaci. Koneckonců, nebyla tam ani elektřina, ani kanalizační systém. Okna byla vyražena, střecha protékala a zahrada byla strašně zanedbána.

Jane si vykasala rukávy a vrhla se do práce. Samozřejmě jí pomáhali různí odborníci – stavitelé, tesaři a instalatéři, ale k natolik úžasné proměně domu by určitě nedošlo bez nadšení Angličanky.

Zdroj: lemurov.net

Design interiéru byl vytvořen ve stylu Provence: světlé pastelové barvy a elegantní vintážní nábytek. V domě, kde donedávna nebyla ani voda, je nyní sauna a vířivka.

Zdroj: lemurov.net

Místo zanedbané zahrady – vyvážená zahradní architektura a slunečné terasy. Úplná obnova chaty trvala 22 roky. Jane ale vůbec nelituje času stráveného opravou.

Zdroj: walesonline.co.uk

Zdroj: lemurov.net

Beck zaplatila za dům 59 liber, na jeho přeměnu utratila několik tisíc. Ale nyní cena této „chaty“ stanoví kolem 450 tisíc liber. Pokud se tedy majitelka rozhodne ji prodat – bude to dost výhodný odchod!

Zdroj: walesonline.co.uk

Majitelka se však přiznává, že si chalupu obnovovala pro sebe. Chce zde strávit své klidné stáří. Ale do důchodu se ještě nechystá. Je jí teprve 54 let. Jane je návrhářkou polštářů a ložního prádla. Dům se stal výbornou inspirací pro její práci.

Zdroj: welshblankets.co.uk

Share