„Dovolená je riziko“: Itálie zaznamenala největší denní přírůstek případů koronaviru od konce května

V Itálii bylo za jediný den detekováno 552 nakažených koronavirem, což je nejvyšší zaznamenaný denní přírůstek od konce května. Podle místních úřadů, nyní roste počet těch, kteří se nakazili koronavirem při zahraniční dovolené.

Podle AP, Itálie zaznamenala o 38% vyšši denní nárůst nových případů koronaviru.

Zdroj: rbc.ru

Za poslední den bylo v zemi zaregistrováno 552 nových případů koronavirové nákazy. AP uvádí, že od konce května je to největší denní přírůstek.

Méně než třetina nových případů COVID-19 se vyskytuje v regionu Veneto, který se stal jedním z místních epicentrů koronaviru v Itálii. Během dne bylo tam provedeno asi 16,5 tisíc testů na koronavirus.

Zdroj: polese.by

Podle hlavy regionu, byla nákaza nodhalena u obyvatel, kteří se nedávno vrátili ze Španělska, Chorvatska, z Peru, Malty a Řecka:

Zdroj: korrespondent.net

„Dovolená je riziko. Každý se musí rozhodnout, kam vyrazit na dovolenou, ale je také pravda, že zaznamenáváme nárůst počtu pacientů s koronavirem“.

Zdroj: rbc.ru

Itálie byla první evropskou zemí, která čelila rychlému rozšíření koronaviru a byla dlouho lídrem v počtu infikovaných lidí v Evropě.

Zdroj: znak.com

21. července šéf italského ministerstva zdravotnictví Roberto Speranza uvedl, že Itálie se vypořádala s epidemií koronaviru. Podle něj, se země již „vynořila z bouře“, ale dosud nedosáhla „bezpečného útočiště“.

Speranza označil poslední měsíce boje proti šíření COVID-19 za nejobtížnější v historii Itálie od druhé světové války a dodal, že o úplném vítězství nad koronavírem bude možné mluvit, když bude vakcína.

Zdroj: ria.ru

Od začátku pandemie v Itálii bylo, podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse, infikováno koronavirem 249,7 tisíc lidí.

Pokud jde o počet úmrtí na COVID-19, Itálie je na šestém místě: 35,1 tisíc lidí se stali obětí koronaviru v zemi.

Zdroj: focus.ua

Nejvíce úmrtí bylo registrováno v USA – 161,1 tis. na druhém je Brazílie (99,5 tis.) a na třetím místě je Mexiko (50,5 tis.).

Zdroj: unn.com.ua

Share