“Teď už si to bydlení fakt nekoupí nikdy“: Proč dle mínění bývalého šéfa KB Radovana Vávry se zdražuje nemovitost

Bývalý šéf Komerční banky a investor Radovan Vávra má svůj vzhled na to, jak společnost utrácí peníze v době koronavirové pandemii. O tom informuje portál Seznam Zprávy na svých webových stránkách.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Vláda uvažuje o zrušeni superhrubé mzdu a namísto toho o snížení daně z příjmu, aby lidé začali vydávat více peněz. Ale dle mínění Vávry česká ekonomika má problémy naprosto jiného charakteru.

Uvažuje bývalý šéf KB o tom, že lide nejdou nakupovat ne proto, že prý nemají peněžní prostředky na to. Zásadní problem je v tom, že nemají kde koupit to, co potřebují. Koronavirová pandemie pro Českou republiky omezila provozní dobu prodejen.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Dokud se obavy nezmizí, tak budou lidé pokračovat šířit peníze, a to nejen v ČR, ale i po celém světě. Nyní proto se snaží investovat své příjmy do statků, které mají investiční potenciál. Tam patří například byty či jiná nemovitost.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Platí zde zákonitost, že lidé, kteří mají vyšší roční příjmy si mohou dovolit nakupovat dražší statky. Nadprůměrným plat v nynějších podmínkách umožňuje investovat do nemovitosti, a logický zvýšení poptávky způsobuje navýšení cen statků.

Zdroj: seznamzpravy.cz

“Způsobíme řetězovou reakci v ekonomice, která právě těm lidem, kteří dostanou těch patnáct set měsíčně, způsobí to, že teď už si to bydlení fakt nekoupí nikdy,“ naznačil odborník.

ČTĚTE TAKÉ: “TY PENÍZE SE TAM ZTRÁCELY JINAK“: NA CO NAZNAČILA NOVÁ STŘEDOČESKÁ HEJTMANKA PETRA PECKOVÁ

PSALI JSME: ŠÉFKA NÁRODNÍ ROZPOČTOVÉ RADY VARUJE: PROČ ČESKO SE MŮŽE V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ DOSTAT K ŠPATNÉ FINANČNÍ SITUACI

Share