Tereza Hlůšková se mohla dostat na svobodu ještě dříve: její bývalý právník řekl, že jen potřebovala více peněz

Existuje vysoká pravděpodobnost, že se Česká pašeračka heroinu Tereza Hlůšková brzy dostane na svobodu. Česká občanka je nyní v pákistánském vězení a její trest je téměř 9 let vězení. Že brzy opustí věznici, si je jistý její bývalý advokát Čaudhrí Džavád Zafar. Podle něj se to mohlo stát ještě dříve, ale potřebovala peníze.

Nyní je šance Terezy Hlůškové vrátit se do Česka tak velká jako nikdy předtím. Na internetu se objevila informace, že pákistánský prezident chce udělat rozsáhlou amnestii pro téměř všechny vězněné ženy.

Zdroj: Profimedia.cz

S největší pravděpodobností se to dotkne i Češky Terezy. Její bývalý právník Čaudhrí Džavád Zafar tvrdí, že by mohla být už dávno na svobodě.

Zdroj: Facebook

Česká pašeračka se však služeb tohoto právníka vzdala. Stále se ale zajímá o její případ. Podle jeho názoru potřebovala mít více peněz, aby se mohla dostat na svobodu.

Zdroj: Profimedia.cz

„Nejenže jsem v naší zemi nejlepší právník, ale také nejdražší. Se mnou by Tereza měla větší šance na svobodu, byla by venku už dávno,“ řekl pro Expres.cz Čaudhrí Džavád Zafar.

Zdroj: Facebook

Advokát dodal, že někdy je ochoten pomáhat lidem, kteří nejsou bohatí. Ale to se děje pouze v případech, kdy jeho zákazníci okamžitě tvrdí, že nemají mnoho peněz, pak je ochoten diskutovat o výši honoráře.

Zdroj: Profimedia.cz

Také pákistánský právník řekl, že podle něj Tereza nemusí čekat na amnestii od prezidenta. Podle jeho názoru ji po projednání její kauzy osvobodí vrchní soud.

Zdroj: Facebook

„Může to být už příští měsíc,“ dodal Čaudhrí Džavád Zafar. Nezbývá než čekat, co se stane rychleji, ať už jde o jednání vrchního soudu, nebo o prezidentskou amnestii.

Zdroj: YouTube

Tereza Hlůšková je už více než dva roky v pákistánském vězení v Láhauru. Na letišti ji zadrželi celníci a v kufru měla 8 kilo a 800 gramů heroinu. Za tento trestný čin dostala trest odnětí svobody na 8 let a 8 měsíců.

Share