Šéf Pirátů Bartoš uvedl, že po příštích volbách chce sestavovat vládu: a promluvil o koalici se STANem

Letošní krajské volby ukázaly, že se Pirátská strana stala silnou opozici vůči ANO vedle občanských demokratů. Volby se také povedly Starostům a nezávislým, kteří mohou společně vytvořit koalici před sněmovními volbami.

Zdroj: wikimedia.org

Předseda Pirátů Ivan Bartoš si nemyslí, že by dobré výsledky STANu mohly být překážkou ke koalici a věří, že se domluví.

Bartoš si hlavně pochvaluje vlastní výsledky a je rád, že splnili cíl mít 100 zastupitelů. V těchto volbách jich získali 99 a společně s pražskými jich mají 112.

Zdroj: novojicinsky.denik.cz

Šéf Pirátské strany řekl, že se jim povedla koaliční spolupráce se STAN v Olomouckém kraji, kde ukázaly dobrý výsledek. O koalici před volbami do Sněmovny se stále ještě jedná a rozhodne o tom členská základna.

Ivan Bartoš dodává, že dobrý výsledek Starostů by neměl být překážkou k vytvoření koalice. Nemyslí si, že by se teď STAN rozhodl jít do voleb samostatně.

Zdroj: kafkadesk.cz

Společně plánují vytvořit kandidátky v krajích a ukázat všem. „Naopak je o to zajímavější, že se Piráti a Starostové dokáží domluvit,“ uvedl politik.

Bartoš uznává, že s ODS ukázaly téměř stejný výsledek, ale rozdíl je v tom, že Piráti ve většině krajů šli sami a občanští demokraté tvořili koalice.

Zdroj: eurozpravy.cz

Předseda Pirátské strany prohlásil, že premiér Andrej Babiš lže, když v přímém přenosu říká, že Piráti bývaly jeho hlavními spojenci a chodil s nimi na kávu. Bartoš říká, že s Babišem jednal pouze o tématech korupce v případě stavby dálnice D11 a o dálničním mýtu.

Pro Bartoše také není překvapením, když Babiš říká, že program ANO má podobné věci jako oni. Je přesvědčen, že hnutí premiéra už druhé volby „luxuje“ zajímavé věci z programů jiných stran.

Zdroj: ceska-justice.cz

Politik dodává, že jeho strana program chce dotáhnut do konce, a pro ANO je to pouze marketing.

Ve volbách do Sněmovny Bartoš chce slavit úspěch a mít možnost sestavovat vládu. „Pokud se nestane nějaký zázrak, na který mimochodem nevěřím, tak se kvalita politiky ANO rapidně nezmění,“ říká poslanec.

Zdroj: barrandov.cz

Ivan Bartoš je přesvědčen, že ANO již dosáhlo svého stropu a propad koaličních partnerů ČSSD a komunistů naznačuje, že po příštích volbách přijdou změny.

Share