Test od anglických psychologů, aby lépe poznat sám sebe

Občas to vypadá, že někdo může znát lépe než vy. Ale přesto má každý z nás „skryté rohy“, o kterých ani sám neví. Proto byly vynalezeny jednoduché, ale velmi účinné testy osobnosti. Pomohou vám podívat se na sebe a svou postavu z trochu jiného úhlu. Do jisté míry umožňují objevení svých skrytých vlastností.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Hlavní charakterové rysy

Abyste pochopili sami sebe, musíte si vybrat jeden z hrnků. Podívejte se na ně, představte si, že si chcete připravit čaj. Který z nich byste si vybrali? Nemyslete příliš dlouho, věřte své intuici. Rozhodnuto? Pak je čas zjistit informace o vašich dobrých a špatných charakterových vlastnostech, které jsou ve vás skryté.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

1. Pohár s kočkou

Jste společenský a pozitivní člověk. Oceňujete pohodlí, vřelé lidi a upřímné činy. Milujete upřímné rozhovory se zajímavými lidmi. Každý si myslí, že jste laskaví. Také jiné lidi vědí, že vidíte u jiných lidí jen dobré, a vy sami jste z toho spokojeni. Ale pozor! Někdy se může tato víra v lidi obrátit proti vám.

 

Zdroj: Freepik.com

 

2. Vzorovaný pohár

V životě je kvalita pro vás vždy důležitější než kvantita. Jste choulostivý člověk, který nenávidí, když se věci nedějí podle jejích plánu. Lidé v okolí mohou mluvit o tom, jak je rutina nudná, ale cítíte se v ní pohodlně. Vytvořili jste skutečnou zónu pohodlí, kterou nechcete opustit. Vypadáte sebevědomě, ale za tím může být i nízká sebeúcta.

Vy jste ten, kdo má vše pod kontrolou, vše je podle plánu. Vaše inteligence a moudrost pomáhají řídit vše kolem. Všechno je v pořádku, ale někdy věříte těm, kteří si to vůbec nezaslouží. Buďte proto opatrní s okolím.

 

Zdroj: Freepik.com

 

3. Pohár se zajíčkem

Možná to nechcete připustit, ale je důležité, abyste byli užiteční pro ostatní. Je nezbytné, abyste byli oceněni. Názory ostatních někdy určuji vaše budoucí činy.

Jste úspěšní v práci, protože můžete vyřešit několik problémů najednou. Ideální zaměstnanec, který zvládne jakoukoli výzvu. Ale ve vašem osobním životě je všechno jiné: je pro vás obtížné najít rovnováhu a jste z toho často nervózní. Aby to fungovalo, musíte najít rovnováhu.

 

Zdroj: Freepik.com

 

4. Pohár se srdíčky

Někde jste vždy ve spěchu. Musíte udělat spoustu věcí, aktivit, schůzek a váš život je neustálým větrem. Pokud byste mohli, požádali byste zlatou rybku o více hodin denně. Za tím však leží vaše neochota být sama se svými myšlenkami. Proto se snažíte něco zabrat.

Jste skvělí, děláte dobře, ale musíte přemýšlet o tom, co opravdu od života chcete. Zpomalte a užívejte si svět kolem sebe.

 

Zdroj: Freepik.com

 

5. Šálek s květinou

Jste velmi laskavý člověk, ale ve vašem životě nemáte emoce. Budoucnost se zdá nejistá a cíle nejsou jednoznačně vytýčeny. Vaši blízcí jsou pro vás důležití a vy si také ceníte života, vážíte si odpočinku, ale v práci štěstí nenajdete. Musíte se cítit potřební a cenní, a proto se pokuste pochopit, co vám přináší štěstí.

 

Zdroj: Freepik.com

 

6. Šálek s puntíky

Jste pracovitý a proměnlivý člověk. Může být pro vás těžké projevit pocity, ale jste si jisti, že můžete změnit svět. Lidé kolem vás oceňují vaši jednoduchost a upřímnost. Je to s vámi snadné, dobré a pohodlné.

Někdy jste slabí a podlehnete nepřiměřenému smutku. Neměli byste to dělat, a neměli byste v smutku hledat žádný hluboký význam. Zkuste se povznést a podívat se na svět jinak.

 

Zdroj: Freepik.com

 

7. Pohár se vzorem diamantů

Rádi byste plánovali dopředu, abyste se vyhnuli překvapením. Často jste ale překonáni úzkostí, obáváte se i toho co se nemůže stát. Plánování na druhou stranu všechny tyto emoce ukládá a vyhlazuje. Nebojte se nechat život plynout a užij si ho naplno!

 

Zdroj: Freepik.com

 

8. Pohár s chobotnicí

Jste přemýšlivý a oddaný člověk, kterého je velice obtížné rozrušit. Jste chytrý a umíte si dobře dělat svou práci. Váš intelekt je v pořádku a v hlavě máte vždy inovativní nápady a plány, ale pro vás může být obtížné je vyjádřit. Ve skutečnosti jste uzavřený člověk, introvert s bohatým vnitřním světem.

 

Zdroj: Freepik.com

 

9. Pohár se sněhovými vločkami

Rozkvetete, když vás někdo miluje a uctívá. Váš ideální den se skládá z konverzací, dobrých knih, nových znalostí a oblíbené hudby. Sdílení vašich koníčků je nedílnou součástí vašeho života. Někdy se nechcete chlubit svými úspěchy, co často kazí váš image.

Každý, kdo bude závidět vaše sebeúcta a sebe-láska, jen naučit se to ne na úkor druhých. Rozhlédněte se kolem a pochopte, že v životě stále existuje mnoho zajímavých věcí.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Vypadalo to jako vtipný test, ale je v něm druh racionálního semínka. Často si nepřiznáváme naše nedostatky, i když si to všimneme. Ale uvědomit si nedostatky je cesta k lepšímu já.

 

Zdroj: Takprosto.cc

 

Share