Test vnímavosti: Dívá se na vás levá nebo pravá zebra

Indický fotograf Sarosh Boat vykonával svou obvyklou práci na redakční práci v přírodní rezervaci Masai Mara a natáčel zvířata v jejich obvyklém prostředí. Právě tam byl pořízen ikonický snímek, který se stal centrem diskusí.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

„V Masajském Maru jsem cvakal oslnivou zebru a zkoušel různé tvůrčí obrazy,“ svěřil se muž. „Tehdy jsem viděl, jak se tito dva blíží k sobě. Blížili se blíž a blíž a k mému největšímu údivu dosáhli takové situace, která vytvářela naprostou iluzi.”

„Černobílé“ spory

Neustálé střídání černých a bílých pruhů, hra slunce a stínů a splývavé uši dokážou vás pořádně zmást. Která Zebra se dívá přímo do objektivu? Názory lidí se rozcházejí.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Někdo ukázal na pravé zvíře, odkazující na rovnoměrný a harmonický přechod pruhů od hlavy k tělu. Jiní říkali, že stín na kůži levé zebry se právě vytvořil při prudkém otáčení čenichu.

A zvláště podezřelí dokonce předpokládali přítomnost třetího zvířete, které vůbec stojí přímo . Zkuste nyní zjistit, zda levá nebo pravá zebra se dívá do objektivu?

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Po několika hodinách, které vyvrátily všechna obvinění z Photoshopu, Sarosh odhalil tajemství. Ve skutečnosti se na vás dívá levá zebra!

V tom se můžete ujistit, pokud věnujete pozornost jemným záhybům na krku zvířete, které se mohly vytvořit pouze při otáčení hlavy směrem k fotografovi.

A teď, když znáte malé tajemství zeber, otestujte se znovu s dalším tajemným párem z Tanzanie.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Doufám, že jste pochopili, že tentokrát se na vás díva zebra která je vpravo.

PSALI JSME: ZAJÍMAVÝ TEST POZORNOSTI: KOLIK MYŠÍ VIDÍTE NA TOMTO OBRÁZKU

PŘIPOMÍNÁME: TEST POZORNOSTI: TADY JE SCHOVANÁ ŽÁBA V SPADANÉM LISTÍ, ALE NE KAŽDÝ BUDE SCHOPEN JÍ NAJÍT NA OBRÁZKU

Share