“To můžeme udělat jen my všichni tím, že konečně začneme být zodpovědní a vzájemně ohleduplní. Jiná šance není“: Proč se v Uherskohradišťsku nemocnici čelí nejhoršímu rozvoji situaci kolem nemoci COVID-19

Město Uherské Hradiště a jeho okolí kde přibývá největší množství nakažených infekční nemoci COVID-19 za poslední týdny. Ředitel jedné z nejvytíženějších nemocnic popsal jak to bude vypadat, když se čísla nezačnou klesat.

Zdroj: youtube.com

Petr Sládek je ředitelem a již před 7 dny naznačoval, že má strach z toho, že se zmenšuje počet medicínského personálu. Po to, jak týden uplynul říká o tom, jak v nemocnici výrazně přibývají lidé s pozitivním testem na COVID-19, a to ve vážně formě.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Ještě před 7 dny se počtu nakažených po celém území byly kolem 8 až 9 tisíc, teď ale denně čísla stoupli skoro o dvojnásobek, a to k 15 tisícům. “To se projevilo i v naší nemocnici. Jednak na chybějícím personálu,“ svěřil ředitel. Dle něj předešlý týden měli šestačtyřicet nových nakažených koronavirem mezi personálu, tento týden ji novych jedenaosmdesát dalších nemocných.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Nemocnice se tak musela rozhodnout o největším počtu hospitalizováních pacientů najednou, a pokud čísla ten limit překročí, tak nemocnice bude muset dát do systémů, že již nemůže přijímat dalších nemocných. Když nárůsty v okresu budou stejné či budou pokračovat růst, tak k tomu dojde za pouhý týden nebo maximálně dva.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Plná kapacita nemocnice kvůli nedostatku personálu bude znamenat, že nemocnice nebude schopna přijímat nové pacienty. Pokud k tomu dojde, tak dalších nakažených bude muset přijat nejbližší nemocnice, která ještě nemá svou kapacitu plnou a to v rámci Zlínského kraje. “Když to kraj nezvládne, tak na centrální úrovni,“ vysvětluje situaci Petr Sládek.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Zatím není jasno zda budou místa v jiných nemocnicích.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Ředitel dodala, že se každý musí začit být více zodpovědný za svoje zdraví a zdraví okolních aby zastavit nekontrolované šíření nemoci. “To můžeme udělat jen my všichni tím, že konečně začneme být zodpovědní a vzájemně ohleduplní. Jiná šance není,“ podotkl Sládek.

Share