Tomáš Plekanec ukončil kariéru v Kometě kvůli nemocné mamince: „Tituly a sportovní kariéra nejsou všechno,“ řekl hokejista

Nikdy nemůže být život naplněn jen pozitivními událostmi, někdy je třeba ještě řešit i některé problémy. Hokejista Tomáš Plekanec měl půl roku štěstí po narození své dcery Leontýnky. Dostal ale nepříliš dobrou zprávu, protože se dozvěděl, že jeho matka je nemocná. Poté se rozhodl ukončit kariéru v týmu Komety Brno.

Hokejista se rozhodl vrátit dluh své matce, když se o něj starala, teď se o ni chce postarat sám. Na svém Facebooku se Tomáš Plekanec rozhodl vysvětlit celou situaci svým fanouškům.

Zdroj: Profimedia

Začal tím, že o takových věcech není snadné mluvit. Měl sportovní cíle, chtěl jich dosáhnout společně s týmem Komety Brno. Také tento klub označil za ambiciózní.

Zdroj: Profimedia.cz

V životě se však objevují různé situace a plány se musí změnit. Vyprávěl, že jeho maminka onemocněla a teď chce být s rodinou u ní.

„Vím, že jí naše přítomnost hodně pomůže. Tituly a sportovní kariéra nejsou všechno“ řekl Tomáš Plekanec. Fanoušci byli trochu překvapeni.

Zdroj: Michal Beránek (Sport)

Sportovec dodal, že neměl žádný náhradní plán. S rodinou už se rozhodli. Plánuje pokračovat ve své kariéře, ale zatím neví, jak to bude dál.

Zdroj: Profimedia.cz

Tomáš Plekanec řekl, že o dalším svém rozhodnutí bude informovat za několik týdnů. Poděkoval také vedení klubu Komety a svým fanouškům za podporu.

Foto: Michaela Feuereislová

Protože Květa Plekancová žije na Kladně, tak se spekuluje, že třeba Tomáš Plekanec začne spolupracovat s pražskou Spartou. Zatím jsou to ale jen dohady.

Hokejový klub Kometa chápe důvod odchodu Tomáše Plekance. Vyšli mu vstříc.

Foto: Maria Rušínová

„S Tomášem jsme situaci probírali už delší dobu, jeho rozhodnutí naprosto chápu“ řekl Libor Zábranský, majitel klubu Kometa.

Zdroj: Instagram

Uvědomuje si, že někdy v životě je rodina mnohem důležitější než cokoli jiného. I když samozřejmě majitel přiznává, že mu bude chybět tak dobrý hráč jako Tomáš Plekanec.

Libor Zábranský také Tomášovi poděkoval za dobrou práci a profesionalitu. Dále ale odmítl cokoliv komentovat a požádal všechny, aby mu rozuměli.

Share