Vlastimil Harapes (73) přišel o hodinu dřív a před pohřbem Milana Černohouze (†77) zúčastnil cizího pohřbu. „Zafixoval jsem si, že je to dvanáctého ve dvanáct,“ komentuje Harapes. Zvládl tak dva funusy po sobě. „Hráli hezkou hudbu, nebyla žádná smuteční řeč, tak jsem seděl a poslouchal,“ přiznal tanečnímu mistr. Zpěvák Milan Černohouz to by ocenil.
Zpěvák a podnikatelem Milan Černohouz zemřel 1. června ve spánku ve svém bytě. Od roku 1966 působil jako hlavní zpěvák v Orchestru Gustava Broma, dále vystupoval také s rozhlasovým Orchestrem studio Brno. Po roce 1993 se také aktivně věnoval podnikání, kde si v Praze otevřel „uměleckou“ vinárnu U stréců, tam se dokonce natočilo šest televizních silvestrovských pořadů.
Černohouz kvůli bolavým kolenům špatně chodil a Parkinsonova nemoc mu občas působila nezvladatelný třas, ale zpíval do posledního dechu. Den po smrti měl mít pravidelné vystoupení v Senior Boxu.
Poslední tři roky života zpěváka se o něj postaral jeho známý Břetislav Čaňo (52), se kterým se jim dokonce podařilo nahrát duet. Právě Čaňo našel Milana v jeho bytě mrtvým. „Jsem rád, že měl kolem sebe až do posledních chvil spoustu lidí, kteří ho měli rádi,“ povídal Břetislav Čaňo o úspěšném vinárníkovi.
„Měl stále dobrou náladu, byl to moc hodný člověk,“ zavzpomínala na zesnulého bývalá televizní hlasatelka Majka Tomsová(64). „Několik let jsme spolu jezdili s kapelou Veselka Ladislava Kubeše,“ dodala ona.