Třicetiletá láska a strašná diagnóza: Tragédie Patricka Swayzeho

Byl to neobvyklý a bystrý herec, který měl ve filmech „Dirty Dancing“ a „Ghost“ dvě hlavní role, aby se proslavil po celém světě. Patrick Swayze by 18. srpna dosáhl 68 let. Bohužel zemřel v 57 letech a až do poslední hodiny statečně bojoval proti smrtelné nemoci – rakovině pankreatu.

 

Zdroj: youtube.com

 

Jeho cesta do velkého kina nebyla poseta růžemi: všechno bylo dáno s velkými obtížemi a námahou. Swayze, nadaný, navíc od přírody s atraktivním vzhledem a velkolepou postavou (později byl Patrick jednomyslně uznán jako jeden z nej sexy symbolů Ameriky), nikdy za žádných okolností neztratil duchapřítomnost. Byl to optimista, správně, jako muž, věřící, že osud nelze oklamat, ale přesto se v životě musí udělat hodně.

 

Zdroj: businessinsider.com

 

Vynikající tanečník, kdysi vystupoval na pódiu s Michailou Baryshnikovou. A kdo ví, jak by jeho kariéra pokračovala nebýt absurdního zranění kolena. Jak by se jeho budoucí kariéra vyvinula v tomto směru? Je pravda, že dlouho miloval sen stát se hercem. Patrickova touha byla vřele podporována i jeho matkou: budoucí hollywoodská hvězda odjela do Los Angeles, aby získala nějaké zkušenosti a dovednosti v hereckých kurzech.

Zde stojí za zmínku osobní život Patricka Swayzeho. V 18 letech potkal půvabnou tanečnici Lisu Nieme. Jemný a romantický milostný příběh bude trvat 34 let a Lisa mu nikdy nebude vyčítat nevěru. Pohledný a štíhlý herec sice vzbudil jasný zájem hollywoodských krás. Ale přesto si všimneme, že se Patrick někdy zhroutil: pití, které uspořádal s přáteli, téměř zničilo manželství. Milující Lieme však jemně, ale vytrvale přivedla svého milovaného manžela k rozumu.

 

Zdroj: t-online.de

 

Vzdá se alkoholu jednou provždy, protože si uvědomil, že ztráta milované ženy se rovná duchovní smrti. V Los Angeles převezme Patrick Swayze jakoukoli práci, aby dosáhl váženého cíle a zároveň podpořil materiální bohatství v rodině. Na začátku – malé role v televizních seriálech, které by se daly nazvat prvními konkurzy v kině.

Neuvěřitelná efektivita Patricka, jeho nepotlačitelná touha po úspěchu v kombinaci s rozvíjejícím se talentem, upoutala pozornost režisérů. Takový přístup k herectví byl vzácný: dokonce i aspirující herci měli často přemrštěné ambice a chovali se na scéně jako celebrity. Na druhé straně Patrick věděl, jak být trpělivý a vytrvalý: čekal na okamžik, kdy jeho tvrdá práce, silná nekonfliktní povaha a vynikající schopnosti přinesou skutečný užitek.

 

Zdroj: pinterest.com

 

Dirty Dancing byl nízkorozpočtový film režiséra Emila Ardolina, který se pro Swayzeho stal bezprecedentním tvůrčím přílivem, který ho pozvedl na vrchol světové slávy. Toto melodrama, kde hrál hlavní roli, stále milují miliony diváků. Totéž se stalo s obrazem „Duch“. Režisér Jerry Zucker dlouho nepřemýšlel, kterému z hollywoodských herců by svěřil roli romantického hrdiny, který téměř každou ženu dojal k slzám.

Po řadě slavných filmů, kde předvede svůj talent, budou následovat snímky, které lze považovat za neúspěšné a dokonce katastrofické. Všudypřítomní skeptici říkají, že Patrick je kreativně vyčerpaný a podle nich honí jen licenční poplatky.

 

Zdroj: goodhousekeeping.com

 

Patrick Swayze se opravdu vytratil: strašná nemoc mu vzala veškerou sílu a nechtěl vypadat slabý, a tak svůj stav před ostatními skryl. A práce na scéně mu alespoň o něco prodloužila život: koneckonců, sám sebe si bez filmu nedokázal představit. Po dlouhém a nerovném boji o život se jeho srdce zastavilo 14. září 2009.

 

Share