Trump jmenoval možné viníky jeho prohry v amerických prezidentských volbách

Farmaceutické společnosti oznámily úspěšné testy vakcín proti COVID-19 po amerických prezidentských volbách, uvedl Trump. Pokud by to udělali dříve, mohlo to ovlivnit výsledky hlasování, připustil.

 

Zdroj: youtube.com

 

Vývojáři vakcín proti koronaviru údajně záměrně zdrželi oznámení úspěšných pokusů s vakcínami, aby tak ovlivnili výsledek amerických prezidentských voleb. Současná hlava státu Donald Trump to řekl na tiskové konferenci v Bílém domě, událost byla vysílána na Twitteru prezidentské administrativy.

 

Zdroj: youtube.com

 

„Velké farmaceutické společnosti proti mě během volební kampaně vyvolaly negativní reklamu v hodnotě milionů dolarů.“ Proti nám byly velké farmaceutické společnosti, média i velké technologické společnosti“ řekl Trump.

 

Ilustrační foto. Zdroj: expresspharma.in

 

Prezident se zejména domnívá, že společnost Pfizer úmyslně nezveřejnila úspěšné pokusy s vakcínou před volbami, protože by to mohlo zvýšit jeho šance na výhru.

„Pfizer a další se dokonce rozhodli nevyhodnocovat výsledky svých pokusů s vakcínami, to znamená neříkat, že vakcínu mají, čekajíc na okamžik, kdy se budou konat volby,“ řekl Trump. Podle jeho názoru důvodem bylo, že farmaceutické společnosti nebyly spokojeny s jeho politikou snižování cen léků.

Trump připustil, že pokud budou úspěšné pokusy s vakcínami COVID-19 ohlášeny dříve, mohlo by to ovlivnit volební výsledky a dát mu další hlasy.

 

Zdroj: youtube.com

 

Americké prezidentské volby se konaly 3. listopadu. Vítězství ještě nebylo oznámeno, ale mainstreamová americká média již uvedla, že demokrat Joe Biden získal požadovaných 270 volebních hlasů. Sám také oznámil své vítězství, ale Trump s tím nesouhlasil. Několikrát hovořil o volebních podvodech a jeho ústředí podalo žaloby na přepočítání v několika klíčových státech.

 

Ilustrační foto. Zdroj: whec.com

 

Americké společnosti Pfizer a Moderna, které vyvíjejí vakcíny proti koronaviru, oznámily po amerických prezidentských volbách vysokou účinnost svých léků. 9. listopadu společnost Pfizer oznámila, že její vakcína byla 90% účinná, a později zvýšila svůj odhad na 95 %. Společnost již podala žádost o registraci léku ve Spojených státech. Dne 16. listopadu společnost Moderna rovněž oznámila účinnost své vakcíny na přibližně 94,5 %.

 

PSALI JSME: MINISTR JAN BLATNÝ PROMLUVIL O VÁNOCÍCH: EPIDEMIOLOGICKÁ SITUACE V ČESKU SE ZLEPŠUJE A BUDE S VLÁDOU DISKUTOVAT O TOM, JAK BY MOHLO VYPADAT VÁNOČNÍ OBDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: „MÝM ÚKOLEM JE CHRÁNIT PRINCIPY PRÁVNÍHO STÁTU“: SLOVENSKÁ PREZIDENTKA ZAREAGOVALA NA OTEVŘENÝ DOPIS ROBERTA FICA

Share